Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De cateva zile, Sofia doarme peste zi doar 3-4 reprize de 5-10 min maxim! Parca e ceas! Mai adoarme afara 1-2 ore daca o scoatem (sa nu fie vant prea puternic). Iar noaptea... adoarme pe la 9-10, se trezeste de 2-3 ori la papa si, de la 5 dim cam sta treaza... :( La voi mai dorm bebeii mult peste zi? Sofia are 7 sapt si 3 zile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile, Sofia doarme peste zi doar 3-4 reprize de 5-10 min maxim! Parca e ceas! Mai adoarme afara 1-2 ore daca o scoatem (sa nu fie vant prea puternic). Iar noaptea... adoarme pe la 9-10, se trezeste de 2-3 ori la papa si, de la 5 dim cam sta treaza... :( La voi mai dorm bebeii mult peste zi? Sofia are 7 sapt si 3 zile...

exact la fel facea si mihai, pana cand l-am pus pu burta. ii place sa doarma asa....am inceput prin a-l pune pe burta mea, acum il pun in patut si doarme si 1.30-2 ore. sa vedeti ce parturi trage cand e pe burtica, si ce usor le face.....chestia e sa poata ei sa isi intoarca caputul singuri

noaptea adoarme pe la 12 - pana pe la 3, apoi se trezeste 5-6 si dc am noroc mai doarme o tura in casa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua nr 1 de dieta hihi sper sa reusesc !! Dominik doarme bine si ziua si noaptea cert e ca ziua e mai mult treaz sau mai des nu stiu cred ca mai des daca doarme 2 oore 2 ore sta treaz cand cum noaptea doarme prima prepriza 4 ore apoi 3 apoi e treaz :))) de pe la 4 5 dimi nu mai are somn ca e odihnit insaaaa sfatul meu e sa va culcati bebei pe burta e ffff bine pt ei dorm mega linistiti si mult si scot gazele si nu se foiesc si sunt linistiti si si si...

Nu imi e teama il pun la el in patut pe salteaua tare fara nimic moale sub el si doarme bustean isi schimba singur pozitia capului viata mea sa imbunatatit de cand il culc pe burta

Mama a plecat de la mine suntem pe cont propriu si am facut azi curatenie aspirat spalat pe jos am spalat o tura de haine am gatit 2 feluri de mancare una pt sot una pt mine ca dehh is la dieta am fost la un scurt shoping toate astea datorita faptului ca Domi ma lasat doarme pe burta deci luati aminte :) aaa da acum doarme iara si eu sunt in varful patului butonez teveul deci se poate si mai am un sfat pt bebei agitati de durere si lipsa scaunelor rutina noastra zilnica e dimineata si noaptea are ceai proaspat de chimensi un pliculet de baby calm si dr 3x pe zi picaturile pt burtica unele de la Sab Simplex si celelalte Fares Baby Calm si desigur somnul pe burta e asa cuminteee fetelor si era asa agitat inainte si plangea de durere incercati cu ceaiul va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele! Si a mea doarme f bine pe burtica si intr.adevar scoate si mai bine gazele. Si își schimba si singurică poziția capsorului. După ce feciorul a trecut cu bine peste episodul de vărsat de vânt, a luat si bărbate.miu ( febra, amețeli, moleșeală si muuuulte bubițe)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca forumul are ceva cu mine. De doua ori mi.a postat mesajul înjumătățit.

Ziceam ca si Demi are câteva bubițe cu lichid pe spate si in cap. Maine avem control de 8 sapt si vaccinul de 2 luni. Dar dacă se confirma ca are chicken pox, nu cred s.o mai vaccineze, nu?

Si bine-nțeles ca am abandonat pt moment si dieta cu bărbat virusat :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ziua nr 1 de dieta hihi sper sa reusesc !! Dominik doarme bine si ziua si noaptea cert e ca ziua e mai mult treaz sau mai des nu stiu cred ca mai des daca doarme 2 oore 2 ore sta treaz cand cum noaptea doarme prima prepriza 4 ore apoi 3 apoi e treaz :))) de pe la 4 5 dimi nu mai are somn ca e odihnit insaaaa sfatul meu e sa va culcati bebei pe burta e ffff bine pt ei dorm mega linistiti si mult si scot gazele si nu se foiesc si sunt linistiti si si si...Nu imi e teama il pun la el in patut pe salteaua tare fara nimic moale sub el si doarme bustean isi schimba singur pozitia capului viata mea sa imbunatatit de cand il culc pe burtaMama a plecat de la mine suntem pe cont propriu si am facut azi curatenie aspirat spalat pe jos am spalat o tura de haine am gatit 2 feluri de mancare una pt sot una pt mine ca dehh is la dieta am fost la un scurt shoping toate astea datorita faptului ca Domi ma lasat doarme pe burta deci luati aminte :) aaa da acum doarme iara si eu sunt in varful patului butonez teveul deci se poate si mai am un sfat pt bebei agitati de durere si lipsa scaunelor rutina noastra zilnica e dimineata si noaptea are ceai proaspat de chimensi un pliculet de baby calm si dr 3x pe zi picaturile pt burtica unele de la Sab Simplex si celelalte Fares Baby Calm si desigur somnul pe burta e asa cuminteee fetelor si era asa agitat inainte si plangea de durere incercati cu ceaiul va pup

 

Monika, cat ceai ii dai o data?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baietelul meu doarme destul de putin ziua. Azi de exemplu, a dormit 2 ore afara la plimbare si in rest 4 reprize de 30-45 de minute, maxim o ora. Noaptea in schimb se trezeste pe la 1- 2 si pe la 5-6-7. Dimineata este cand adoame la loc inca vreo ora-2. Eu stiam ca incep sa stea mai mult treji de pe la 3 luni. 

Azi dimineata pe la 5 tot dadea din picioruse si se scremea la cate un puc in somn. El ar fi dormit, dar colicii astia nu ii dau pace. Se agita cateva minute, adormea la loc. Si tot asa, cu ochii inchisi. Nici nu stiu ce sa fac cand ar dormi, dar nu poate de gaze. Sa il iau in brate sau sa il las sa adoarma la loc?

De multe ori e mai rau ziua, dar nu pot sa zic ca la noi e cu crize de plans necontrolat de vreo 3 ore intruna, cum am citit ca se manifesta colicii. Nu toti copiii sunt la fel, nu e regula generala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...