Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Si eu l-am pus pe bebe pe burtica sa doarma. Cand are crize de de colici il mai ia sotul pe piept si dupa ce adoarme eu il pun in landou pe burtica, sa nu il mai misc. Recunosc ca sunt tare nelinistita cand doarme pe burtica, mi-e frica sa nu se sufoce, desi isi intoarce capul intr-o parte. Oi fi eu mai sperioasa. Eu nu il pun pe burtica imediat dupa ce mananca, regurgiteaza daca il pun prea repede, dar depinde de copil.

La mine pe piept nu sta asa linistit ca la sotul meu. Pe mine ma cauta de lapte, indiferent daca ii e foame sau nu :-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor ce mai faceti la noi se anunta azi 27 de grade ne place foarte mult afara [:)] dormim si intram in casa doar sa schimbam pampi si sa papam si Carla azi dimi la 4 cand sa trezit a tras la parturi intruna ca un om mare acum doarme asa de bine ca un ingeras,noi o sa fim mai absente peste zi ne lasa fara curent  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi si de la noi

ieri am fost la dr. L-am programat spt trecuta cand plangea tare tare , si numai ieri am avut programarea

Suntem bine, avem 5.430 gr, si 60 cm, foarte zambareti si activi

nu avem afte in gurita, ci pete albe de la Candida albicans, care cica nu doare...

In schimb, s-ar putea sa planga asa tare de la reflux. al meu regurciteaza foarte des, chiar si la o ora de la masa. Cica, acest reflux gastroesofagian provoaca arsuri pe piept ,si din acest motiv plange, manaca des si putin.

Sofel, nu fata ta regurcita mai des? POate de asta plange si ea atat de des....

Pediatra la care am fost, a fos al doilea dr care mi-a zis sa nu ii mai dau Protectis. Ea a zis ca Protectisul este recomandat in bolile diareice...in schimb luam Bifido baby ca si prebiotic

In rest, suntem bine.....maine trebuie sa merg cu copii la vaccin, si am emotii de 2 ori. Imi e frica de cum va reactiona piticu, sa nu imi faca febra si sa-l agite si mai mult, dar si ptr Maya, careia ii e frica rau de ace..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello  [:)]

 

Antonia mea a dormit extrem de mult noaptea trecuta, de la 22 pana la 5 si ceva, fara trezire. In schimb s-a cam foit iar eu obisnuita fiind sa se trezeasca mult mai des, la fiecare foiala mai puternica, ma pregatam de alaptat...dar imi luam teapa ca ea adormea la loc [batcap] ... pe la 1 si ceva m-am speriat de numa ca mi s-a parut ca aud un zgomot mai ciudat si cand m-am uitat la ea era bagata cu totul sub plapumioara, era sa fac cu inima. Am luat-o, am pus-o din nou pe o parte si ea tot nu s-a trezit. [:D] 

 

Acum are program de somn din nou... astept sa se trezeasca, sa pape si plecam la plimbare ca si la noi e foarte cald si astazi [:)] 

 

Va pup cu drag!  [:X]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Nu am prea scris, nu m-am simtit bine zilele astea, azi am fost la un ecograf si am pietre la fiere :( Trebuie sa tin regim, si cand imi va permite bebele cu alaptarea sa-mi scot colecistul :(

 

Aici e vreme superba, a stat mama 3h cu piticul afara. Si el se trezeste noaptea din somn urland si dand din picioruse de la gaze, dar se linisteste repede si adoarme inapoi cu un pic de tzitzi :)

 

O sa incerc si eu sa-l pun pe burtica :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna dimi si de la noi ieri am fost la dr. L-am programat spt trecuta cand plangea tare tare , si numai ieri am avut programarea Suntem bine, avem 5.430 gr, si 60 cm, foarte zambareti si activi nu avem afte in gurita, ci pete albe de la Candida albicans, care cica nu doare... In schimb, s-ar putea sa planga asa tare de la reflux. al meu regurciteaza foarte des, chiar si la o ora de la masa. Cica, acest reflux gastroesofagian provoaca arsuri pe piept ,si din acest motiv plange, manaca des si putin. Sofel, nu fata ta regurcita mai des? POate de asta plange si ea atat de des.... Pediatra la care am fost, a fos al doilea dr care mi-a zis sa nu ii mai dau Protectis. Ea a zis ca Protectisul este recomandat in bolile diareice...in schimb luam Bifido baby ca si prebiotic In rest, suntem bine.....maine trebuie sa merg cu copii la vaccin, si am emotii de 2 ori. Imi e frica de cum va reactiona piticu, sa nu imi faca febra si sa-l agite si mai mult, dar si ptr Maya, careia ii e frica rau de ace..

 

Syrenne, si noi avem o problema cu refluxul. Aida chiar a ragusit fe la acidul care ii urca pana in gat. Noua ne-a spus pediatra sa ii inclinam salteluta patului la 30  de grade si sa o tinem in sus cel purin 20 de min dupa ce a mancat.

Tu ce sfaturi ai primit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Am o mare rugaminte puteti pls sa va intrebati pediatri vostri daca pot sa imi vaccinez copilul in Romania daca eu am nascut in Germania si locuim aici va rog ca as veni sa stau 6 luni in Ro daca tot sunt in maternal si as vrea sa stiu cum pot proceda cu vaccinurile astea si controalele. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofia mea nu regurciteaza asa des... Azi iar a avut o zi mai proasta, de plans inexplicabil pt mine... Am fost de dim la pediatru - avem si noi 4900g si 61cm, totul ok. Ne-a recomandat sa facem eco abdominala si transfontanelara, de control... Mi-e groaza cand treb sa ies cu ea din casa dun cauza programului de alaptare, care nu exista... In fine... Vineri facem 8 saptamani si mergem la vaccin... Alta iesire :((( Dupa-amiaza am iesit pe afara, chiar la o terasa in apropiere ca sa mananc cu sotul ceva (am facut cu randul cu mancarea si plimbatul carutului). Azi nu i-am mai dat deloc caciulita, fiind ff cald, insa am incercat sa o acopar cumva cu paturica la capsor. Nu stiu daca v-am spus ca uraste fiecare din cele 20 de caciuli pe care am tot incercat sa i le dau... Nu stiu ce sa fac, sincer. Sper sa nu mai vine frigul, ca nu o sa mai ies din casa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi-noapte, pt ca durerile de burtica erau asa mari, nu a vrut deloc sa adoarma langa mine. Drept urmare... A avut 2 reprize a cate 3 ore de somn la mine pe burtica (burtica pe burtica). Dar nu as lasa-o singurica in pat sau oriunde altundeva nesupravegheata pe burtica. Chiar pediatrul ne zicea azi sa nu facem asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...