Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Vad ca doarme lumea pe aici...

Cosmina, oare bebelusii nostri s-au inteles? Baietelul meu a dormit ieri noapte fara nicio trezire de la 10 la 5 si jumatate. In schimb s-a tot foit si eu ma tot pregateam sa il alaptez :-). Noaptea asta a dormit de la 10 la 4. Sunt curioasa daca se culca la loc dupa ce mananca. In timpul zilei doarme tare rau, in vreo 4 reprize de 30-45, minute maxim o ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata mamici

tadiana, aceleasi sfaturi le-am primit si noi din cauza refluxului. Laptic putin si des, salteluta la 30 grade inclinata (asa o are), si tinut in pozitie verticala el putin 30 de minute dupa masa(lucru cam greu de facut, cel putin noaptea)

Mihai a dormit ieri 3 ore pe burtica in casa, si apoi mai deloc. A iesit sotul cu el afara de 2 ori, si de 2 ori s-a intors in casa ptr ca plangea de mama focului. Se trezea dupa 20-30 minute si se punea pe plans. Ieri i-am cumparat un hanorac mai subtire, m-am gandit ca de la caldura plange. De abia am gasit un hanorac asa mic....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi venim dupa o noapte semi-alba. A dormit ieri afara dupa-amiaza vreo 2-3 ore. Apoi a apucat-o un somn brusc de o ora pe la 7:30 seara. S-a trezit, am facut baita si...tinut in brate, cantat, leganat, plans, mancat des pana la 2-2:30... Am crezut ca mor :(((( Si apoi tot somn agitat pe burtica mea... Sunt rupta!

Nici nu stiu ce sa mai fac... S-o opresc sa mai doarma ziua spre seara...?! Dar daca plange de nu mai stiu ce sa-i fac si apoi adoarme de oboseala... cum s-o trezesc...?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sofel, sigur o chinuie ceva pe bebelusa ta..sau a fost din cauza oboselii. Eu cred ca sunt prea mici sa doarma putin in timpul zilei sau deloc [batcap]

Al meu nu adoarme seara decat in jurul orel 12...chiar daca ii fac baita, masaj si e nedormit de la ora 6-7, el tot nu doarme...plange si se foieste, si asta sigur e de la oboseala...dar nu pot sa il adorm deloc, si doar il legan in brate, ii cant, povestim, papica....am incercat si sa il pun pe picioare, in scoica..chiar in carucior..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne, cred ca ai dreptate cu oboseala.. Ca altceva, sincer, nu prea are ce. Ieri a fost o zi agitata pt ea intr-adevar. Din pacate, eu azi ma simt epuizata, imi pocneste capul de durere si am impresia ca nu o sa ies niciodata din cercul asta :((( Incerc sa-mi gasesc putere sa-i vorbesc, sa-i cant, sa o plimb in brate... Can-are nicio vina mititica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, sigur s-au inteles bebei nostri, e prea mare coincidenta. [:)]  Noaptea trecuta din nou a dormit destul de bine, de la 21 pana aproape de ora 3. Pe timpul zilei nu doarme asa bine, acum de exemplu de la 9 fara nu a mai dormit adanc, doar a mai motait cate putin. Sper sa reusesc sa o adorm pana la urma ca trebuie sa ma pregatesc sa merg la ginecolog la controlul de 6 saptamani (aproape 7 :P)

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla doarme destul de bine si ziua,astazi am iesit afara de la ora 10 avem 28 de grade,am schimbat-o dormind si de supt a supt tot dormimd ea doarme foarte bine la aer iar noaptea o singura trezire [:)] .Va pupam si bebeii vostrii sa fie linistiti si fara colici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...