Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A adormit-o sotul pe piept pana la 01:00, apoi papa. Apoi somn la mine pe piept si acum papa. Deci suntem ok-ish, cu trezit si alaptat cam la 3 ore. Ce bine ar fi sa si doarma jos...dar ma multumesc si cu pasi mici :) Sper sa mai doarma acum pana pe la un 07:00...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, Monika. Vorbeam aseara cu sotul si i-am zis ca o sa incercam in noaptea asta sa incepem s-o punem jos (azi-noapte trebuia sa recuperez un pic de somn de noaptea tre-trecuta, desi de la 4:30 am cam stat treaza...).

Insa am vazut acum ca are ochisorul drept umflat :((( In mare parte, cam pe dreapta a si dormit toata noaptea... N-are secretii, nu e rosu, nici nu cred ca o doare...

Voi ati patit asta...? :(((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!

 

Sofel si fetita mea mai avea uneori ochiul rosu...se mai zgaria sau isi baga degetzelele in ochi, dar trecea repede roseata. 

 

Tadiana parca ziceai de probiotice...si eu iau probiotice de la 2 sapt dupa nastere, dar le iau eu (1 tableta pe zi) in ideea ca fac bacterii bune in intestine si o ajut si pe fetita sa isi construiasca digestia si sa treaca usor peste colici...pana acum ii ok, adica colicii ei sunt un usor discomfort cand face cacutza si partzuri, dar nu plange, doar se agita si se maraie cateva secunde. Eu nu i-am dat nimik de colici, doar am incercat sa fiu atenta ce mananc. Eu am citit ca poti sa le trasmiti prin lapte tot ce au nevoie si undeva am citit si de probiotice...asa am preluat ideea.

 

post-134988-0-60548800-1460039325_thumb.jpg

 

 

Gagicutza noastra dorme bine noaptea, are o masa pe la 3 si se trezeste pe la 6 cu partzuri si cacutza, dar apoi adoarme iarasi. Din pacate somul de peste zi ii in reprize mici, de 30-45 de minute...si mai nou (de cand cu vremea buna) doarme de pe la 6 la 8 dupamasa afara si apoi de la 8:30 pana la 12 noaptea isi face somul de frumusete in pat. Aceasta ultima repriza de somn a devenit obisnuita de cateva sapt bune....cica sunt si orele cele mai bune de somn pt bebei....si eu sunt tare incantata ca mai apc sa fac cate ceva prin casa...de obicei atunci gatesc.

 

Fetelor ati incercat Wrapul pt a adormi bebeii? la noi functioneaza foarte bine...protesteazavreo 5 minute la inceput, pana isi gaseste locul, dar apoi o rupe cu somnul 2 ore. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici,mie imi e frica sa o culc pe burta,Carla e bronzata la  fata dar nu am avut-o expusa cu fata in soare probabil de la vantu cald care batea, e pana la frunte unde era caciulita [:)]  astazi e maI innorat se anunta ploaie [batcap] ,va pupam

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iza, nu are ochisorul rosu, e doar umflat. Acum vad ca parca s-a mai redus. Am sters-o cu ser fiziologic si astept sa se reduca de tot...

Cu wrap-ul...tot nu am apucat sa invat sa-l pun. Am urmarit eu ceva filmulete si am incercat, dar nu/mi iese si nici nu am inima inca sa chinui copilul daca nu sunt sigura pe ceea ce fac :)) Dar o sa mai incerc, cred in utilitatea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la noi

iza, eu nu stiam ca poti sa iei tu probiotice...la copil eu ii dau prebiotice nu probiotice. Tu ce iei mai exact? (Linexul este probiotic de ex)

eu am acasa un sling cu inele, dar nu prea sta in el. L-am imprumutat de la cineva sa vad daca merita sa il cumpar. Acum as proba wrapul.....dar, am o intrebare...in wrap nu se incalzeste? si dupa ce adoarme, il poti pune jos?

 

si Mihai a dormit aseara de la 10.30(m-am minunat)..s-a trezit la ora 1.10 dupa papa, a papat tzatica si a dormit pana la ora 4, cand s-a trezit si a papat biberon(san nu a mai vrut deloc). A adormit pe la 5 pana la 6.45 cand s-a trezit din cauza parturilor...A mai bagat 45 de minute somn pe burta sotului...acum a papat un pic si doarme iar. Stau si ma minunez.....cum de doarme atat [fal] [fal] Nicicum nu e bine cu mine [batcap] [batcap] [batcap]

 

Ale, fata ta doarme ptr toti bebelusii de aici care nu prea o fac [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...