Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Vai fetelor azi-noapte nu prea am dormit! Am nimerit în camera cu un bebe de 6 luni foarte plângăcios  (de durere bineînțeles ) și al meu când îl aude plânge după el....pffuii asa ceva!  Citisem undeva ca plânsul e molipsitor în cazul bebelușilor. .  Aseară nu a vrut sa doarmă de nici o culoare în patut,  cum îl puneam cum făcea niște ochi mari și plângea, ,,,asa ca a dormit în căruciorul lui sa simtă mirosul. ..simțea ca nu e acasă, ,,,și era tare agitat. ...pana la 12 noaptea ne.am plimbat pe hol. ...

ppff îs rupta. ....azi toată ziuaa lângă el ...cu bărbatul. . E încă sedat.....sper ca mâine sa își revine, ,,abia aștept sa merg acasă. ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tantzica nu am o reteta anume, dar pt o asimilare corecta cred ca cel mai bine ii se le bei cat mai simplu...eu nu as combina mai mult de 3 fructe/legume. Legumele mergbine cu lamaie sau ghimbir...dar eu una nu as face alte combinatii de fructe si legume, desi spanacul cu banana este cica destul de acceptat de digestie....si la orice combinatie as pune miere daca vreau sa il indulcesc.

 

Vin sa ma plang si eu....tocmai am avut o repriza de aproape o ora de plansete....nu stiu motivele, doar banui...asa cum v-am zis am citit cartea "Lacrimi si crize de furie" si din perspectiva celor scrise in acea carte....copii acumuleaza multe stresuri care refuleaza prin plans...plansul fiind eliberator...iar aceste reprize de plans trebuie sa fie facute in brate ascultand bebelusul, uitandu-te in ochii lui, empatizand.....recunosc ca imi este tare greu sa o aud plangand...tendinta ii sa ii dau san imediat.

 

Ei azi..am avut vizitatori...si am amanat cu cca o ora programul nostru normal de somn...adica sa o duc in dormitor si sa o alaptez la orizontala pana adoarme...plus ii posibil, desi nu cred in deochi, sa fi fost deocheata...cert ii ca a plans cu sughituri ....de mi s-a rupt sufletul, noroc cu sotul..ca a luat-o si el in brate si s-a plimbat cu ea, ascultand-o si povestind cu ea..nu cred ca rezistam singura......acum s-a linistit, a adormit la mine in brate..asa ii si acum...si cred ca o mai tin o vreme. Eu banui....dupa cele citite ca a adunat stres in decursul ultimelor zile...si un factor mic a declansat tot acest plans..probabil amanarea orei de somn....asa ca s-a eliberat. Acest gen de eliberare o practicam si noi, atunci cand spunem ca ni s-a "umplut paharul".

 

Va pup! Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off da multe stresuri mai au bebei nostri ...:)) ii dau io lui cand creste mare :))

Ale e acoperit mereu la burtika inclusiv knd face baita ii pun o "carpa" in apa cu el care o pun p burtika si o ud mereu deci nu cred ca e vb de raceala la mate dar totusi ma terorizat acum sa trezit a dormit 2 ore :) waaaw iam dat sa pape si e la somn inapoi se mai foieste sper savse culce k imi pica ochii in gura :/

Nico fi tare ca trece si asta stiu ca e greu si oboseala ne termina i psihic...

Nb pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inna, bine ai venit! Noroc cu Tantzica :), ca mie mi-ai "scapat" :) Si Sofi a mea (are 8 sapt maine) are somn agitat cand o pun sa doarma jos (si nu pe pieptul meu)... Insa chiar azi am simtit o oarecare imbunatatire - a atipit de mai multe ori la mine in brate si a stat linistita cand am lasat-o in pat... Doamne ajuta sa fie mai bine pe viitor! La noapte chiar o sa incerc varianta cu dormitul in pat :) Referitor la partea a doua a pb tale... noi nu avem asa ceva. Sper sa vi se rezolve, ca suna destul de ciudat... Sanatate multa!!!

Bine v am gasit! Azi a fost linistit si a dormit bine toata ziua. Acum,  la 5:20, a mancat....dar nu ii mai e somn domnisoricului, ca nah...a dormit toata ziu. Asa ca.... răsfoim netul [bib]  [bib]  [bib]  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca macar voi dormiti :) mai ales Ale pe care o inviddiem :p

Deci nu am fost chiar singura :) 

Doamne abia astept sa doarma toata noaptea hihi e rau pt organism sa se trezeasca tot din 2 in 2 ore si sa ii dao si activitate :)) ochii la mine se inchid necontrolat :))  [batcap]  [alap] azi iesim si noi cu carutu ca e seninn si vom avea 13 grde iupii [caru2]

post-135571-1582148_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! Am trait-o si pe asta: azi-noapte am reusit s-o facem pe Sofi sa doarma in pat langa mine (si nu pe burtica mea toata noaptea!), cu pauze de masa la 2.5-3 ore. Daaar...ghiciti ce... am avut eu semi-insomnie!!! Si eram ba cu ochii la ea, ba cu ei in tavan. Incredibil!!! Acum mititica se screme si da din picioruse sa iasa ceva, iar eu cu pernuta calda pe langa ea.

Sper sa se usureze, ca treb sa mergem la vaccin pe la pranz...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine ca macar voi dormiti :) mai ales Ale pe care o inviddiem :p Deci nu am fost chiar singura :) Doamne abia astept sa doarma toata noaptea hihi e rau pt organism sa se trezeasca tot din 2 in 2 ore si sa ii dao si activitate :)) ochii la mine se inchid necontrolat :)) [batcap] [alap] azi iesim si noi cu carutu ca e seninn si vom avea 13 grde iupii [caru2]

Vai Monika ce de copilasii ai [:)]  ,da noi am dormit foarte bine cu o trezire de papica la 1:30.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...