Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Buna mamici! Cum este prima mea zi pe aici...hop vin si eu cu una... sau mai multe "probleme".Bebelinul meu de 2 luni are un somn foarte agitat. Da din manute si picioruse, se loveste in capsor, geme si se foieşte, dar doarme si cate 3 ore. O alta problema ar fi mancatul. Este hranit mixt( din cauza ca vomita lapte de san ii dam si AR, noaptea 1 biberon 120-150, ziua cand iesim afara 120-150( in functie de cat vrea) ca altfel nu mai iesim din casa, si cand sanul nu il mai satura).problema vrea sa suga non stop. San ii dau cat vrea el( asta pana vomita), dar ma ingrijoreaza ca el la o ora dupa laptele praf vrea sa suga....si apoi plange de burtica....Se mai confrunta cineva cu aceste probleme?

salut inna si bine ai venit

si noi mancam mixt, dar nu din cauza vomitatului...Sa stii ca am observat ca si al meu mai vomita laptele meu si nu stiu de ce. Suge incet, fara sa se agite si dintr-o data scoate tzatzica afara si vomita tot....inca nu mi-am dat seama de ce. Lp nu il vomita. Eu nu ii dau lapte HR, ci normal. O pediatra mi-a spus ca pana la 4 - 6 luni refluxul trebuie sa treaca, iar dc nu trece va primi ceva medicamentatie..Cand era mai mititel, tot timpul regurcita. Legat de faptul ca vrea sa suga dupa lp, eu cred ca vrea sa se alinte....

ai incercat sa il pui pe umar mai des, dupa ce suge tzatzi? noi incercam sa il tinem sus pe umar cel putin 20 de minute....

Legat de agitatie, nu e reflexul Moro? Si noi il avem, dar s-a mai diminuat....poate geme si de colici....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am trecut pe AR dupa ce imi vomita tot ce manca, in jeturi, la fiecare miscare, de mana, de picior, de cap....acum suntem bine.il tin pe umar non stop....uneori doarme asa pana la urmatoarea masa( noaptea). Cat despre agitat...o sa ii schimb salteaua la patut. Am facut experimente cu 3 paturi din casa si nu face ca in patut in nici unul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Ale nepotei mei 8 ani si cel mic o saptamana si comoara mea de 8 sapt :) frumusetiile mele.

Foarte frumos si nepotelele mele (11 ani 5ani)vin zilnic la Carla sant innebunite dupa ea,la noi astazi e innorat acum sant 15 grade dar o sa iesim si asa la aer [:)] .Toate gandurile bune sa zboare catre tine Monika

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata si noi cu vaccinul de 2 luni. Acum suntem in dubii daca sa-indam supozitor cu paracetamol sau nu. Pediatra ne-a zis sa nu, medicul de fam sa da. Parerile sunt f impartite. Tind sa nu ii dau decat daca face intr-adevar febra si nu preventiv. Voi cu bebeii mai mari cum ati facut?

Monika, din pacate n-am putut sa intreb ce vroiai - era f ciufuta dr azi, s-a si rastit la noi sa intram mai repede in cabinet si m-a cam enervat sincer...abia asteptam sa ies de acolo :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...