Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata si noi cu vaccinul de 2 luni. Acum suntem in dubii daca sa-indam supozitor cu paracetamol sau nu. Pediatra ne-a zis sa nu, medicul de fam sa da. Parerile sunt f impartite. Tind sa nu ii dau decat daca face intr-adevar febra si nu preventiv. Voi cu bebeii mai mari cum ati facut? Monika, din pacate n-am putut sa intreb ce vroiai - era f ciufuta dr azi, s-a si rastit la noi sa intram mai repede in cabinet si m-a cam enervat sincer...abia asteptam sa ies de acolo :(

Sofel, vaccinul de doua luni nu cumva stii unde e produs? La medicul meu de familie acest vaccin e produs in Ucraina.

Voi fetelor stiti ceva de asta? Conteaza unde e produs? Avand in vedere ca are exact aceleasi tulpini... Dintre voi, sunteti care ati cumparat vaccinul? Cat costa si ce ofera in plus?

Urmeaza sa mergem s noi peste 2 saptamani la vaccinul de doua luni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Cum este prima mea zi pe aici...hop vin si eu cu una... sau mai multe "probleme".Bebelinul meu de 2 luni are un somn foarte agitat. Da din manute si picioruse, se loveste in capsor, geme si se foieşte, dar doarme si cate 3 ore. O alta problema ar fi mancatul. Este hranit mixt( din cauza ca vomita lapte de san ii dam si AR, noaptea 1 biberon 120-150, ziua cand iesim afara 120-150( in functie de cat vrea) ca altfel nu mai iesim din casa, si cand sanul nu il mai satura).problema vrea sa suga non stop. San ii dau cat vrea el( asta pana vomita), dar ma ingrijoreaza ca el la o ora dupa laptele praf vrea sa suga....si apoi plange de burtica....Se mai confrunta cineva cu aceste probleme?

Bine ai venit, Inna! Si bebelusul meu este cand are un somn agitat. Sunt momente cand plange si se zbate in somn, e cu ochii inchisi, se vede pe el ca ar dormi, dar cred ca nu ii dau pace colicii astia. Eu de aceea cred ca are un somn mai agitat, da din picioruse, se zbate, din cauza colicilor. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantzica, multa multa sanatate!!! Toate gandurile noastre bune se indreapta catre tine! Vor trece si cele 3 zile si vei fi cu puiul tau! Dar vei fi sanatoasa si in stare sa ai grija de el! Stai linistita, e pe maini bune, gandeste-te ca trebuie sa fii bine ca sa faci bine mai departe! Te pup cu drag!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce solutie? ce contine?
nu stiu ce  contine,ca e deja preparat,si nu scrie pe sticluta.e ceva mentolat...se da 5 ml cu 30 min inainte de masa,de 3 ori pe zi. La mine in Pitesti e vestita sol respectiva, mi a recomandat o un dr pediatru in varsta( are 72 de ani, si e considerat unul din cei mai buni pediatri din oras). Unde mai pui ca e si ieftina...in jur de 14 lei, si ne tine cam 2 sapt. Dar nu mai are colici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, n-am habar unde e produs vaccinul (parca sa zic ca am vazut pe cutie litere rusesti...) si nici nu vreau sa intru in polemica vaccinurilor... E o mafie peste tot... Noi am ales sa le facem pe toate, punct. Chiar si cele optionale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...