Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am de 3 zile o sangerare usoare...cat sa port absorbant zilnic...cu toate ca dr ginecolog mi a dat cerazette anticonceptionale pentru alaptat si a zis ca nu o sa am ciclu cat iau minipilula...si ca sangerari usoare o sa am cand uit sa o iau. Zilnic la ora 20 suna alarma si nu am cum sa uit....si în plus...le iau de o saptamana jumate...mama lor de pilule  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor,

Nu am mai reusit sa intru pe la voi desi v-am citit aproiape zilnic. Ale multumesc ca m-ai pus absenta:-)

Am avut musafiri (soacra mea) si m-am rasftatat si eu cu somn de voie si am traversat un episode de gripa f nasoala. Chiar asa nu am avut nicioadta sa fim cu totii bolnavi deodata. Toti cu febra...

Singura care a scapat a fost micutza, desi smotocita tot timpul de noi restul. Daca mai era nevoie, m-am convins inca o data de valoarea laptelui matern.

 

La noi nu se intampla mare lucru, stam ff mult pe afara, bblina e interesata tot mai putin de titi, si tot mai mult de ce e in jurul ei. Miercuri avem si noi control si primul vaccin deci emotii.

 

 

 

 

Vai Tntzica tinem pumnii sa fii bine! DOamne ajuta!

 

Nicoleta ma bucur ca ati trecut cu bine peste acest episod. Multa sanatate incotinuare.

 

 

Fetelor, eu imi savurez bblina ca pe o minune. Stiu ca asa de repede trece perioada asta si nu vreau sa o las sa treaca oricum. bblusii se nasc pentru a fi iubiti, au nevoie de confirmarea asta tot timpul si din asta imi fac o prioritate. Nu am taine cu orarul cu greutatea cu restul...o vad ca infloreste pe zi ce trece si e vesela si asta imi ajunge. In rest iubire cat cuprinde.

 

Pupici si o seara linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sa inteleg deci ca in afara de mine n-a mai facut nimeni vaccinul de 2 luni la bebel pana acum...

 

Manuela, draga mea, cat de bine ai descris senzatiile prin care treci!!! Si la noi e iubire peste tot, nu mai pot de dragul bebelusei! Si cand o plimba doar tati, abia astept sa o revad si parca imi tin respiratia pana vad iar, desi vorbim de 30 de min max... E extraordinar ce sentimentente putem avea, atat de diferite fata de tot ce-am simtit pana acum in viata. Ma simt foarte norocoasa si fericita ca aceasta minune m-a ales pe mine sa-i fiu mamica. Multumim ca ne-ai mai descaretit fruntile! Somnic pufos, dragele mele!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manuela ma bucurvsi eu sa te citesc slava Domnului ca sunteti bine :)

Sofel cum se comporta la vaccin bebelina ta? Sau iai dat supozitor totusi preventiv? Noi pe 18 il primim aici se numeste Rotavirus pneumokoken :)) ceva de genu na...

Noi am fost azi din nou la gratar si bebe doarme ff bn acum de la 20 pana la 00 20 si acum ii dadui o tzitzi si iarasi somn pff profitam inchid si eu ochii ca am auzit ca face bine :)) va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi in pauza de masa :)

Monika, vaccinul nostru de 2 luni se numeste Hexacima si a fost injectabil, in piciorus. La noi, Rotavirusul este un fel de sirop-vaccin optional (deci nu in schema nationala obligatorie) si i-l vom da la 3 luni si 5 luni (doua transe). Noi ne-am hotarat sa-i facem si tot ce e optional.

Sofia s-a simtit f bine, poate (?!) un pic somnoroasa ieri, dar n/a facut febra. I-am pus 2 comprese cu apa rece, insa tipa prea tare si am lasat-o fara pana la urma. Locul e acum rosu si are o galma, dar nu pare s-o mai doara. N-am luat nimic preventiv si vad ca bine am facut :)

Gata si masa, hai cu somnul :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, mai exact, noi luam R-ul la 3 si 5 luni pt ca la 2 si la 4 luni se fac cele obligatorii si pediatra ne-a recomandat pauza de o luna intre ele ca sa vada care si daca da reactii adverse (si treb facut sub 6 luni). Deci se poate lua si la 2 luni, cred, daca nu faceti altceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...