Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Tantzica, sanatate multa si sa ajungi acasa repede la puiul tau. Imi pare rau ca treci prin asta. Banuiesc ca faci operatia la parascopic. Doamne ajuta sa fie bine.

 

Manuela, f bine ca te.ai rasfatat si tu. Cu 3 copilasi, chiar ca ai nevoie

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu am de 3 zile o sangerare usoare...cat sa port absorbant zilnic...cu toate ca dr ginecolog mi a dat cerazette anticonceptionale pentru alaptat si a zis ca nu o sa am ciclu cat iau minipilula...si ca sangerari usoare o sa am cand uit sa o iau. Zilnic la ora 20 suna alarma si nu am cum sa uit....si în plus...le iau de o saptamana jumate...mama lor de pilule [batcap]

Si mie mia recomandat dr Cerazette dar nu le-am luat.Cum esti de la ele?Mie sa nu afecteze bebita stiu ca sunt singurele permise cand alaptezi dar  eu sunt mai paranoica nu iau nici un fel de medicamente nici macar daca sunt racita [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum eu am 2 copii, (si nu mai vreau) si 35 de ani, dr mi.a recomandat sterilet, dupa primul ciclu. Ciclul poate sa iti vina chiar dc alaptezi, la fel cum poti ramane insarcinata chiar dc nu ai ciclu si alaptezi. 

 

Fetelor, voi ati inttebat pediatrul dc e ok ca un bebe de 2-3 luni sa doarma doar in reprize de 30 deminute? Al meu nici afara nu doarme maimult, si mie nu mi se pare chiar ok. Bebelusii de varsta lor ar tb sa doarma  si 13- 15 ore pe zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale...ce sa zic?...tinand cont ca nu am decat 10 zile de cand le iau...nu ma prea pot pronunta. Nu imi e rau de la ele...dar ma deranjeaza sangerarea( pe anumite forumuri scrie ca provoaca sangerari pe termen lung...si care 10-15 zile, ramane de vazut acum), am inteles ca scade libidoul.  Bebicul nu imi pare afectat. Tind totusi sa renunt la ele dupa ce termin folia. Daca am sangerari si libidou praf....la ce le mai iau? Ca la cum se prevede...love din parti sa protejeze cerazettul [smulgpar] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum eu am 2 copii, (si nu mai vreau) si 35 de ani, dr mi.a recomandat sterilet, dupa primul ciclu. Ciclul poate sa iti vina chiar dc alaptezi, la fel cum poti ramane insarcinata chiar dc nu ai ciclu si alaptezi. Fetelor, voi ati inttebat pediatrul dc e ok ca un bebe de 2-3 luni sa doarma doar in reprize de 30 deminute? Al meu nici afara nu doarme maimult, si mie nu mi se pare chiar ok. Bebelusii de varsta lor ar tb sa doarma si 13- 15 ore pe zi

 

Syrenne, eu nu am intrebat, dar cred ca nu exista o regula deoarece fiecare bebelas e altfel. Aida nu are o regula; sunt zile si zile...

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...