Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetele, prezenti si noi :) azi avem 3 sapt :)

 

Puseul de crestere e in toi, si eu m-am speriat ca nu imi ajunge laptele si aproape am cedat tentatiei de lapte praf, dar am vazut ca de fapt el suzeta ca sa adoarma, smecherul, nu ca nu era satul. Asa ca l-am dezvatat de adormit la tzitzi, adormim frumos langa mami sau in patuc, uneori trebe si Suzi sa mai molfaie din ea, dar cu certitudine e satul.

 

Tzitzi stang e inca defect, mai suge uneori din el cand nu ma doare, dar de obicei ma mulg si portia de acolo si-o primeste cu bibi.

 

Nu i-am dat apa sau ceai, pana la 6 luni mergem strict cu laptic de la tzitzi, nu are nevoie de nimic altceva. Ma rog asta e planul, sper sa nu imi cedeze lactatia. Deocamdata produc suficient.

 

Fetelor din Cluj, la Cora este pachet gratuit pt bebei, mergeti cu certificatul de nastere si primiti o plasa de bunatati.

 

Nici eu nu-l schimb mereu noaptea, daca vad ca nu e murdar n-are rost sa-i stric somnul. Alaptat si inapoi la somn :) De vreo sapt stam in papmers premium care nr 1 si din asta chiar nu mai iese nimic (libero 2 va merge la etapa urmatoare, cred ca peste vreo luna).

 

Va pupam si va dorim un weekend linistit si frumos. La cluj ploua si e mohorat :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi mamici [flo2]

Ce bbi frumusei au aparut in poze...unul si unul.

 

Noi folosim Pampers nr.2 si noaptea ii mai pun nr.3. Daca nu face kk nu o schimb pt ca dureaza mult sa se linisteasca si sa o adorm din nou.

 

Eu nu am ramas cu multe kg in plus dupa sarcina asta, dar tot sunt cu 8 mai mult decat gr ideala inainte de prima sarcina si nu imi place cum sta carnea pe mine...sunt fleasca...abdomenul si picioarele sunt ca niste buretei... [fri]

 

Nici bblina mea nu primeste nimic in afara de titi si sper sa ajung si cu ea pana la 6 luni fara altceva. Am mai zis din experienta mea ca e mai greu pana la 6 saptamani dar apoi sa instaleaza bine lactatia si nu mai sunt surprize. Dupa 6 sapt nici sanii nu vor mai fi plini pt ca laptele se produce instantaneu cand bb suge, deci sa nu va speriati daca sanii sunt moi ca nu s-a pierdut laptele.

 

Noi stam in fiecare zi cam o ora la funduletul gol, sa mai repire pielea (cu toate protectiile de rigoare tot udam totul in jur dar asta e viata) si f des facem skin to skin cu mami...si ne place la nebunie. [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uof, fetelor, iar m-a ajuns oboseala... :( ... Azi-noapte pitica n-a mai dormit cum trebuia si am stat mai mult treaza :(( Iar azi a mancat de cateva ori si la o ora! M-a rupt! Cat treb sa mai treaca oare pana aducem un pic de echilibru in viata noastra...? Eu nici nu-mi permit skin-to-skin sau sa verific cum ne sta/daca sta in wrap sau orice altceva...: pai cand doarme, nu o deranjez, evident; cand nu doarme...plange, se screme, tipa... :(((

Manuela, multumim pt sfaturi! Chiar ne ajuta, mai ales pe noi, mamicile la primul bebe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofel ii dai ceva pt colici ?? Daca da nu are efect incearca sa schimbi eu iti recomand din suflet Sab Simplex este si in Romania eu leam descoperit de 2 zile si face minuni nu imi vine sa cred ce copil linistit am de atunci si mi lea recomandat o prietena din tzara si una din getmania care ziceau ca face minuni deci nu e nevoie sa iei doar ce face reclama la tv.... Eu dorm ff bn de 2 zile incoace si bebe la fel nu se mai screme in somn nu se mai foueste etc in plus iam luat ceva de baitza pe pist de lavanda sa aibe somnul linistit si ne ajuta si aia si ceaiul de musetel mai mukt de atat nu te pot ajuta dar poti incerca ca rau nu ii faci cu nimic si skin to skin cand plange si urla poate fi de mare folos...te pup o noapte linistita tuturor eu ma bag la somn ca e momentu :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...