Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dominik al meu doarme ff bine ziua si sta treaz cam o ora maaaaxim 2 si afara doarme dar nu la fel de bine ca in casa ciudat nu? El nu cred ca are inka un program dar tind sai fac de pe la 3 luni.... Io tot pe stop sunt si cureee ca din robinet :( nu am schimbat niciodata atatea tampoane ca acum eu nu sunt fana anticonceptionale si nu am de gand sa iau o sa avem grija ca pana acum in continuare caci noi am planuit copilul nu sa intamplat :) va tzuc

post-135571-217573_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut musafiri si Sofi a obosit tare - acum, dupa baita, e cu ochii cat cepele si nu da niciun semn de somn :((( Iar eu sunt rupta... Adevarul ca mi-a dormit in brate azi ceva... Oricum, mi-e f clarca oricine altcineva care vine in vizita o agita fff tare si tot programul ei se da peste cap :((( uffff...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele va doresc un inceput de saptamana cat mai frumos si linistit,dupa cum se stie noi dormim foarte bine santem cuminti [:)] ,la noi e innorat e foarte urat dar Carla e invatata sa iasa afara daca nu se maraie [:-)))] noI la 8 ne-am trezit ne-am facut ritualu de dimi si acuma am papat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la noi

surprinzator, taaaaare cuminte a fost Mihai ieri. Si linistit. a dormit in reprize de cate 1-1.30 ore, de mai multe ori pe zi, lucru ce se intampla foarte rar la noi.

Sofel, intrebam si eu, pentru ca mi se pare curios. eu fac comparatie si intre el si Maya, desi stiu ca nu sunt doi copii la fel....Oricum, ma bucur ca nu sunt singura care pateste asa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stresul botezului incepe sa-si puna deja amprenta pe mine. Pe 8 mai e marele eveniment, sotul meu se ocupa in mare pare de tot. Insa va rog sfatuiti-ma cum fac cu alaptatul in ziua respectiva cele care ati mai trecut prin asta? Ma refer strict la momentul cu biserica. Sofia are momente cand inca mananca la o ora... O voi alapta inainte de plecarea de acasa, dar pot trece 2,5 ore pana se termina tot... Voi cum ati procedat...?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stresul botezului incepe sa-si puna deja amprenta pe mine. Pe 8 mai e marele eveniment, sotul meu se ocupa in mare pare de tot. Insa va rog sfatuiti-ma cum fac cu alaptatul in ziua respectiva cele care ati mai trecut prin asta? Ma refer strict la momentul cu biserica. Sofia are momente cand inca mananca la o ora... O voi alapta inainte de plecarea de acasa, dar pot trece 2,5 ore pana se termina tot... Voi cum ati procedat...?

Sofel la asta ma gandeam si eu cu toate ca noi facem botezul in ultima sambata din iunie sau prima din iulie si ma gandeam cum fac cu mersul la coafor,machiaj iar dupa la biserica si restaurant.Faceti botez mare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale, nu-i botez mare, undeva la 50 pers. Eu am noroc ca ma duc la machiat la 2 scari distanta, in bloc cu mine. Iar coafat...o sa-mi intind eu parul acasa si gata.

Mie mi-e cel mai tare teama de momentul bisericii - ca nici imediat inainte de intrat in biserica nu i-as da ca sa nu verse in timpul slujbei sau cand o imbaiaza... Ma gandeam sa-i fac un biberon de lapte praf, insa va fi atat de stresata si obosita in ziua aia, incat daca ii mai schimb si mancarea...mi-e ca o sa se agite si mai tare, ca nu-i obisnuita nici cu bineronul nici nu lp. Cat de complicat mi se pare acum totul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sofel, va fi bine, ai sa vezi....de obicei copiii dorm la botez, numai la baita se trezesc. poti sa te mulgi si sa pui laptele intrun biberon, iar daca ii va fi foame, va papa..macar cateva gurite ca sa treaca offul cel mare

Incearca sa nu te mai stresezi...nuj merita si nici nu ai de ce

 

eu nu mai fac botez mare deloc. Am facut la fata...acum nu imi mai trebuie. Doar nasii, parintii si noi, o masa intima la restaurant, fara pretentii si fara tam-tam :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...