Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

sisofel, si noi tot pe 8 mai ne gandim sa facem botezzul, dar sa vedem dc poate nasa. Acum e plecata in Italia cu sora ei care face o operatie pe creier...deeeci, se poate foarte bine sa fie amanat momentul.

Stresul meu cel mare e ca nu am cu ce ma imbraca si nici nu mi-as cumpara special pentru aceasta ocazie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata si de la noi!

 

Si eu incep sa ma ocup de botez. La noi va fi pe 21 mai, chiar de Sfintii Imparati Constantin si Elena. Pe mine ma streseaza ca nu vom merge la rest ci la o sala de langa biserica si eu va trebui sa pregatesc toata mancarea (pt vreo 20-30 de pers).

La celelalte boterzuri, tot alaptati, au dormit bustean si s-au trezit doar la baita, apoi din nou somn. Slujba dureaza o ora si eu i-am alaptat chiar inainte. In timpul mesei am mai alaptat daca a fost cazul (m-am retras cu bb) si a fost ok.

 

Eu nu am reusit sa ma mobilizez sa incep sport sau dieta. Nu am multe kg in plus dar arat f nasol mai ales in zona abdomenului..:-(

Pentru ca pe aici nu sunt prea multe magazine de haine mai de gala mi-am comandat ceva de pe internet, de pe un site din China. Sper sa nu imi trag pumni in cap. Prima data cand indraznesc sa fac asaceva...si nu a fost chiar ieftin.

 

 

SI al noi vizitele sau schimbarile de program sunt dezastuoase.

 

Acum ne necajeste o iritatie nasoala de scutec, produsa de Pamsp..rs baby dry. Am mai folosit si scutece din alea mai ieftine si nu am avut probleme ca si cu Pampers...oare sa fie chimicalele de vina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Noi am dormit ff bn :) Botezul noi il avem cu nunta impreuna pe 28 mai knd e si ziua mea insa ii voi da biberon ca nam incotro :) la restaurabt san apoi :)

 

Monika, frumos o sa-ti sarbatoresti ziua! Sa fie intr-un ceas bun!

LA tine va fi mai complicat cu rochia dar o sa fie bine.

 

Si eu sunt pe aproape...pe 1 iunie. [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi doream botezul pe 21 mai (si mama mea si eu si Sofia suntem Elena :) ), insa... n-am gasit niciun local decent liber, toate ocupate de nunti...

Manuela, ce copii frumosi ai!!! Sa fiti sanatosi cu totii!

Oare nu poti apela la catering pt botez? Ca sa nu te stresezi asa tare. Sau e prea costisitor?

Noi folosim pampersi (scutece si servetele) si bepanthen la fiecare schimbare si nu avem pb... Sper sa scapati repede de pb!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem botezul pe 29 mai. Mai avem de facut invitatiile si de vb pt tort & prajituri. De machiat ma voi machia singura iar la par o sa merg sa imi faca ceva simplu, niste bucle mari eventual. Rochita inca nu mi-am cumparat dar mai astept pana in mai, sper sa reusesc sa mai dau putin jos pana atunci  [:D]

 

O sa ma mulg inainte si o sa ii dau la bebelina din biberon in biserica (in caz ca o sa fie nevoie). Am mai facut o data asa si i-a dat mami din biberon, nu am avut probleme sa refuze sanul dupa (oricum imi curge lapticul din sani ca la robinet, asa ca nu trebuie sa depuna bebelina mult efort nici la san)... cam asta ar fi planul meu pt botez, acum sa vedem daca o sa imi si iasa  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain Monika faceti in tara sau in De?O sa fie putin mai greu cu rochia de mireasa sa alaptezi dar o sa te descurci tu cumva.Si la noi nasu e plecat in De si vine abia la sfarsitu lu iunie sper sa reusesc sa dau din kg jos pana la botez mai am 8 si vad ca tot stagnez [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi!

 

Si eu incep sa ma ocup de botez. La noi va fi pe 21 mai, chiar de Sfintii Imparati Constantin si Elena. Pe mine ma streseaza ca nu vom merge la rest ci la o sala de langa biserica si eu va trebui sa pregatesc toata mancarea (pt vreo 20-30 de pers).

La celelalte boterzuri, tot alaptati, au dormit bustean si s-au trezit doar la baita, apoi din nou somn. Slujba dureaza o ora si eu i-am alaptat chiar inainte. In timpul mesei am mai alaptat daca a fost cazul (m-am retras cu bb) si a fost ok.

 

Eu nu am reusit sa ma mobilizez sa incep sport sau dieta. Nu am multe kg in plus dar arat f nasol mai ales in zona abdomenului..:-(

Pentru ca pe aici nu sunt prea multe magazine de haine mai de gala mi-am comandat ceva de pe internet, de pe un site din China. Sper sa nu imi trag pumni in cap. Prima data cand indraznesc sa fac asaceva...si nu a fost chiar ieftin.

 

 

SI al noi vizitele sau schimbarile de program sunt dezastuoase.

 

Acum ne necajeste o iritatie nasoala de scutec, produsa de Pamsp..rs baby dry. Am mai folosit si scutece din alea mai ieftine si nu am avut probleme ca si cu Pampers...oare sa fie chimicalele de vina?

De ce nu incerci varianta premium care? Noi folosim de la inceput si nu am avut probleme...in conditiile in care crema folosim cand si cand...ca nu prea e nevoie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...