Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

neata Bravo Carlei. Mi se pare cam devreme sa isi scoata masa de noapte, dar daca ea asa vrea....sa ii tina naravul ;) Tadiana, pe langa prebiotice iti dai si debridat? Sau de ce ii dai debridat? ptr colici? Sofel, ti-ai schimbat pozica "incruntata" ai o fetita foarte expresiva [pup]

Syrenne si dr meu gine a zis ca baietelul lui la fel sia scos masa de noapte dupa 6 saptamani acum vedem la noapte cum va fi [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Syrenne, e strengarita fetita mea. Are niste expresii simpatice mutrisoara ei de-mi vine s-o pap toata :)))

Ale, te invidiem clar, draga noastra! Sper sa constientizezi cat esti de norocoasa :))) Noi iar am avut o noapte agitata... Eu nu mai inteleg nimic: cand am impresia ca avansam un pas spre "normalitate", ma dau 10 inapoi o zi agitata si o noapte dormita in 6 reprize. Si nu ma gandesc decat la botez - vreau sa vad cu ochisorii mei ca intram intr-un program cat de cat... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sofel, draga mea, cred ca ti-am mai zis, si noi suntem la fel. Numai ca Mihai e agitat ziua, noaptea doarme(daca ziua nu doarme 1-2 ore legate, iti dai seama ce obosit e). Nu doarme el toata noaptea, dar 3-2-1.5-2 tot le doarme. Mai are si el nopti agitate, dar 3 ore tot le doarme legate. Ziua e mai greu....

Nu stiu daca botezul va influenta ceva. Sunt copii care sunt botezati la 6 luni, 1 an...sau chiar deloc(cei cu alte religii). Asta nu inseamna ca acei copii sunt agitati.

M-am resemnat ca asa imi e feciorul, si gata....vorba ta, iau zilele una cate una si incerc sa fiu cat mai prezenta si cat mai calma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ale nu ne mai zi :)) ca mor aici de ciuda iti trimit copilu sa doarma la tine daca la voi se doarme asa bine :))
[:-)))] Da Monika poti sa il trimiti asa am si un baietel, poate aeru de tara e cauza [batcap].Eu m-am trezit azi noapte cu gandul sa o alptez dar ea dormea ca un ingeras asa de bine [il] Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, Syrenne, e strengarita fetita mea. Are niste expresii simpatice mutrisoara ei de-mi vine s-o pap toata :)))Ale, te invidiem clar, draga noastra! Sper sa constientizezi cat esti de norocoasa :))) Noi iar am avut o noapte agitata... Eu nu mai inteleg nimic: cand am impresia ca avansam un pas spre "normalitate", ma dau 10 inapoi o zi agitata si o noapte dormita in 6 reprize. Si nu ma gandesc decat la botez - vreau sa vad cu ochisorii mei ca intram intr-un program cat de cat... :)

Da Sofel sant o mamica norocoasa si implinita am o printesa sanatoasa si cuminte foc imi vine sa o mananc iar cand sta cu noi la gangurit si zambit santem topiti dupa ea in spaecial taticu [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi!

 

Vai ce poze frumoase au aparut. Unul si unul sunt bulgarasii naostri, ce frumos cresc!!!

 

Ale te invidiez! Eu nu am avut parte de bbi dormiciosi pana acum. Toti mi-au fost legati de titi zi si noapte,eu numai asa stiu mamiceala....nu cu somn si cu odihna:-)

 

Am avut o zi grea ieri fetelor, am fost cu Elena la control si vaccin. E f bine are 5380gr si 56 cm sta ca o artista pe burtica cu capul ridicat si tanti a fost f incantata de dezvoltarea ei.

Ma bucur ca ne-a descoperit motivul problemei de la scutec. Are candida si in gurita si din aceasta cauza e si iritatia de jos. Am primit tratament si eu si ea, speram sa scapam cat mai curand.

Stiu ca e din vina mea pt ca acum 3 sapt am facut un tratament cu antibiotic pt o masea ...si acum ne-am umplut de candida. [fri]

 

Fetelor, bblina mea are un par...are firul lung si e si destul de des, sa vad daca gasesc o poza cu freza ei. [il] Mai greu sa spalatul pe cap ca nu ajunge doar sa o usuc cu prosopul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

neata

Bravo Carlei. Mi se pare cam devreme sa isi scoata masa de noapte, dar daca ea asa vrea....sa ii tina naravul ;)

Tadiana, pe langa prebiotice iti dai si debridat? Sau de ce ii dai debridat? ptr colici?

Sofel, ti-ai schimbat pozica "incruntata" ai o fetita foarte expresiva [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

neata Bravo Carlei. Mi se pare cam devreme sa isi scoata masa de noapte, dar daca ea asa vrea....sa ii tina naravul ;) Tadiana, pe langa prebiotice iti dai si debridat? Sau de ce ii dai debridat? ptr colici? Sofel, ti-ai schimbat pozica "incruntata" ai o fetita foarte expresiva [pup]

 

Syrenne, ii dau debridat pt tranzitul intestinal pt ca Aida era foaaaarte balonata si avea burtica tare ca piatra. Am avut incredere in recomandarea dr deoarece am o prietena in Franta, la Paris, cu bebe de 10 luni,monitorizat la o clinica de pediatrie si ma consult mereu cu ea in legatura cu recomandarile pe care si ea le-a primit acolo,iar Debridatul i l-a recomandat zilnic. I-a degajat burtica,dar noi credem ca el este cauza vomatului.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne, ii dau debridat pt tranzitul intestinal pt ca Aida era foaaaarte balonata si avea burtica tare ca piatra. Am avut incredere in recomandarea dr deoarece am o prietena in Franta, la Paris, cu bebe de 10 luni,monitorizat la o clinica de pediatrie si ma consult mereu cu ea in legatura cu recomandarile pe care si ea le-a primit acolo,iar Debridatul i l-a recomandat zilnic. I-a degajat burtica,dar noi credem ca el este cauza vomatului.

 

saracuta de ea...

acum sper ca e ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...