Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Syrenne, suntem afara de o ora. A dormit vreo 30 de min, dar in vreo 5-6 reprize. E bine totusi ca nu plange. Sotul a inceput sa ma streseze si el ca ce are fata de-i asa agitata. Nu "accepta" explicatii de genul "asa sunt unii copii", el vreasa gaseasca logica :))) Si pe mine ma apuca toate spumele :))

Si ma uit la ea si-i atat de dulcica... Of of :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sofel, uneori si eu sunt la fel, incerc sa gasesc explicatii cam la orice e legat de bebe. Eu fac comparatie si cu Maya, desi stiu ca nu sunt 2 copii la fel. Si all meu a fost azi afara si a dormit putin, dar dc il iei in brate, doarme....

Voi ati incercat cu sling/wrap? Tind sa o cred din ce in ce mai mult pe Manuela cu acel link despre copiii "speciali"(sau nu stiu cum le-a zis ea)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, intrebarea asta o primesc zilnic si singura mea "scapare" este ca fata mea a luat f bine in greutate, suntem in grafic dupa cum a zis dr pediatru. Mai mult de atat...Nu stiu ce sa zic. Uite, ne-am plimbat pe afara si a dormit putin, insa urcand cu liftul a adormit iar si doarme si acum desi au trecut 3 ore de cand a mancat. Si nu stiu daca s-o trezesc sau nu... Acum parca nu-mi vine a crede :) Ideea principala este ca n-are niciun program clar si ma da peste cap ca ma ia in fiecare zi de buna, dar nici eu nu prea mai am atata energie. Ce sa fac..?! O s-o imprietenesc mia tarziu cu Mihaita al lui Syrenne :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne, in fiecare zi ma uit pe youtube la filmulete ca sa memorez miscarile si sa vad care varianta ar fi pe placul nostru. Cu Sofi am incercat doar o sg data s-o pun in wrap acum vreo 2-3 sapt si saraca se uita la mine cu niste ochisori "Oare ce naiba face mama...?!" - pt ca nu reuseam s-o asez bine si tot intr-o parte statea. Probabil nu o incomoda f tare (ca nu plangea...), dar nici bine nu-i era :))

Dar pe cuvant ca in we-ul care vine...o sa invat! Sunt cu sotul si numai asta o sa facem! Isi plimba cineva bebelul si pe afara in wrap sau doar prin casa...?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Aidei ii tot pusca picioarele atunci cand se misca si se aude ca un click. Am.monitorizat fenomenul vreo doua saptamani, iar azi am fost la o ecografie de sold. Dr a zis ca e o usoaradisplazie la piciorul stang, adica corect ar fi ca un unghi sa fie peste 60°, iar Aida are 57° la piciorul stang. Luni mergem la pediatru, dar dr de la ecografie, in care am mare incredere pt ca mi-a monitorizat cheagul de sange pe tot parcursul sarcinii, a zis ca e nesemnificativ si ca se corecteaza daca ii punem inca un pampers peste cel normal.Astfel, pixioarele vor sta departate si obliga oasele sa se aseze corect. Sper sa se corecteze.. Control peste o luna. Lipsa de calciu stiu ca are pt ca ii tremura barbia atunci cand plange. I-am dat 5, apoi pauza si iar 3 fiole de calciu gluconic. Tremuratul s-a diminuat mult, insa tot mai exista, asa ca i-a recomandat 4bonnes...i-am dat doar o data pt ca a avut o diaree de nedescris. Suspectez ca e de la aceasta suspensie pt ca farmacista mi-a spus ca nu se da la copii sub 6luni, dar eu am avut incredere in pediatru, doza fiind mica...

Voi ati primit vreun tratament pt calciu? Ce/ cat?!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofel eu ies afara cu wrapul zilnic.

Tadiana la bebei le tremura barbita instinctiv....eu nu prea cred ca ii lipsa de calciu si daca ii il va lua din laptele matern, asa ca asigura-te ca stai bine cu calciu si ca il fixezi cu soare minim de 3 ori pe sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sofel, nici eu nu cred ca e de la papa agitatia asta, Mihai papa lp si tot asa e...uneori papa 120 ml, si doarme tot 20 de min in patut, asa ca....si nu e nici de la colici, ptr ca nu prea mai avem. i-am invins cui colief(scump rau,)

va astept la munte sofel.....dar cred ca ajung eu inainte la capitala..sotul e de acolo [:)]

 

tadiana, noi nu am primit nimic...nici nu i s-a uitat vreun dr la barbie. eco la sold nu am facut inca..aici se face la 3 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

manuela, si al meu are candida, dar eu nu am...il mai spal in gura cu ceai de musetel + bicarbonat, si uneori cu glicerina cu stamicin, dar nu i-a trecut de tot...il las si in pace, limba e curata, doar pe obrajori mai are

si mihai are pleata, dar si ii cade mult, E plin de par de-al lui peste tot

 

acum imi doarme in brate smecheru...dc il pun jos, e gata cu somnu. voi ce ziceti sa fac?! [fri] [fri] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...