Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata si noi cu 2 reprize lungi de plimbari pe afara si sooomn. E asa frumoasa vremea la noi!

Ma feresc totusi sa mai doarma dupa ora 5-6, ca sa doarma si la noapte. Nu stiu daca-i o regula, dar asa cred. Voi va lasati bebeii sa doarma oricand si oricat ziua sau ii "agitati" spre seara ca sa doarma noaptea...?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne, ziceai ca ati scapat de colici cu coli_ef si pareai tare incantata. Cum i-l dadeai lui Mihai? Ca am citit si eu prospectul si mi se pare fff greu sa nimeresc acea jumatate de ora dinainte de fiecare masa cand treb sa ma mulg 10ml si sa-i pun picaturile in el si sa i-l dau cu lingurita. Adica e...horror asa... Sofi mai are momente noaptea si ziua cand mi se pare ca da din picioruse pt ca o doare burtica si se screme sa faca si ea ceva... Si ma gandeam sa incerc si asta, dar imi pare extrem de dificil...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gata si noi cu 2 reprize lungi de plimbari pe afara si sooomn. E asa frumoasa vremea la noi! Ma feresc totusi sa mai doarma dupa ora 5-6, ca sa doarma si la noapte. Nu stiu daca-i o regula, dar asa cred. Voi va lasati bebeii sa doarma oricand si oricat ziua sau ii "agitati" spre seara ca sa doarma noaptea...?

Eu o las pe Carla sa doarma cand vrea ea si cat vrea dar ziua daca santem afara doarme foarte bine si noaptea nu mai zic e cuminte foc [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il las pe George sa doarma cand vrea si cat vrea. Dar au mai fost dati (rar) cand l-am trezit pe la 9 si jumatate seara sa ii facem baita, daca nu il trezeam, isi strica tot programul de somn noaptea, am patit-o si nu ne mai riscam. Noi facem baita in fiecare seara, mai mult pt ritual, nu ca ar fi cine stie cat de murdar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofel, eu il dadeam cu juma de ora inainte...direct in biberon, si a fost ok

 Chiar si pediatrs ne.a recomandat asa. Eu acum ii mai dau colief de 2-3 ori pe zi! Nu mai are colici, si face caca si de 5 ori pe zi. Dar am svhimbat prebioticul, nu ii mai dau protectis(cica ala constipa ) si ii dau bifido baby

 

Si eu il las pe mihai sa doarma cat si cum si unde vrea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Se doarme bine pe aici. Azi a fost cea mai agitata noapte a lui Mihai. Si seara. Nu a mai dormit de la 5 dupa amiaza iar azi noapte a dormit 4 ore legate. S.a trezit la 2.30 si a mai adormit la 4. Avea chef de vorba. Eu am ceas cu proiectie pe tavan si el radea si vb cu proiectia ceasului care e rosie. A dormit 1 ora, a papat f agitat si bineinteles ca a vomitat. L.am schimbat de la piele si de abua acum a adormit la mine pe umar. Am uitat sa va spun ca numai asa mai adoarme acum. Ridicat pe umar. Cum il pui pe mana culcat cum incepe concertul [batcap]  [batcap]

Sper sa mai dosrma macar 2 ore desi ma indoiesc [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...