Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Mamici...care ati facut vaccinul de 2 luni? Cum au fost puii vostrii dupa? Luca nu a facut febra...insa de vineri( am facut vaccinul joi) nu ma mai inteleg cu el. Din baietelul cuminte care dupa ce sugea, pus in patut adormea singurel fara probleme....acum e baietelul ce trezeste blocul. Plange (non stop- zi si noapte) in patut...in brate...in scoica...in balansoar...doar carutul ne mai salveaza...dupa o repriza de craoneli. Afara doarme super bine. Din pacate nu pot sta noaptea cu el sa doarma si el linistit. A mai patit asa vreuna din voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum se numeste vaccinul pe care l-ati ales?( exista mai multe variante/ denumiri pt cel de 2 luni).

Noi nu l-am facut inca, inca descrierea ta se potriveste pentru a fi o reactie adversa la vaccinu. Se stie ca acesta poate ataca sistemul nervos al copilului. Noi avem prieteni de familie care au patit exact ca tine; au ajuns la diversi medici si nu i-au dat de capat. Un singur prof dr din Cluj, de la neurologie, le-a spus ca e posibil sa fie reactie la vaccin si ca va trece in timp. La ei a trecut la trei ani,fetita avand acum 7. Vaccinul o problema fooooarte delicata si controversata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Inna, noi am facut vaccinul si nu a avut fata nicio reactie adversa. Vaccinul se numeste Hexacima parca. Am inteles ca dupa vaccin copilul poate fi fie foarte moale, fie foarte agitat (Sofi a fost prima varianta in ziua respectiva). Mai ai rabdarea 1-2 zile. Poate isi revine totusi de la sine. Sanatate multa! O saptamana senina si usoara tuturor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, succes! Sa ne tii la curent! Si noi treb sa-l luam peste 3 sapt, fix inainte de botez. Dar eu vreau sa amanam o sapt, ca sa nu aiba vreun efect advers chiar la botez. Eu stiu ca se ia in 2 doze - pediatra ne-a recomandat o data la 3 luni si o data la 5 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici va doresc o saptamana linistita si relaxata si bebeii vostri sa fie cuminti si linistiti,noi am avut o  noapte linistita cu o singura trezire la 6 ,acuma papam si iesim afara,pe noI vad ca nu ne mai suna dr pt vaccin se pare ca nici acum nu la primit pana la urma il vom cumpara sa il facem [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inna, poate nu e reactie adversa, daca iti doarme afara(sa speram)...poate e burtica.

Maine sau poimaine, ma duc si eu la vaccin....si am emotii cu privire la reactia lui

 

Monika, ce vroiai sa o intreb pe dr de fam legat de vaccinuri?

Sanatate multa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetelor, am iesit si eu din spital dupa 8 zile (complicatii dupa interventia laparoscopica), am crezut ca mor acolo...

 

Mi-au scos fierea laparoscopic dar au ramas sedimente pe caile biliare si hepatice, m-au trimis la o alta interventie numita ERCP (se face cu endoscopul), si in urma ei am facut pancreatita... M-au tinut sub tratament pana nu am mai rezistat eu psihic in spital. Ieri m-au lasat acasa dar pancreasul mi-e inca tot sensibil...

 

Bebe a mancat lapte praf 10 zile, astept sa mi se curete laptele si de maine ii dau iarasi tzitzi, daca o mai vrea... Sunt atat de deprimata si suparata incat parca nici nu-mi vine sa mai pun mana pe el... De luat in brate nu pot din cauza operatiei :( Nu stiu ce-o sa ma fac, daca o sa-mi revin din depresie...

 

Ma bucur sa va vad ca sunteti bine, cu bebei mancaciosi :) Si eu am sunat azi la pediatra, dar nu are vaccinuri, o sa incerce sa gaseasca miercuri. Nici la vizita la ginecoloaga nu am ajuns, m-am programat vineri.

 

Le-oi face toate pe rand, momentan sunt la pamant si fizic si moral. Va pup si va doresc multa sanatate si sa fiti ferite de necazuri si voi si bebeii vostri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tantzica, bine ai venit acasa!

Nu fii deprimata. Bine ca ai trecut cu brio peste toate interventiile, desi cu reminescente. Acum mai trebuie sa ai grija de tine(un pic mai bine) si iti vei reveni complet. TREBUIE.

Legat de bebe si lp...nu a murit nici un bebe ca nu a mai papat laptic matern, daaaaaar ...daca te ambitionezi un pic, vei putea sa ii dai tzatzica iar. Chiar daca asta va insemna sa te mulgi de fiecare data si sa pui laptele in biberon(daca cumba bebe nu mai vrea sa "munceasca" la san).

Incearsca sa treci peste...ai un bebe mic care are nevoie exclusiva de tine si de dragostea ta.

Pune-l langa tine in pat, vorbrste-i si alinta-l. Acum incepe sa vada mai bine si sa raspunda(ras., gangurit etc - asta daca nu o face deja).  Iti spun eu: primul zambet te va topi si te va face sa uiti tot, macar pentru 5 minute.

In cateva zile te vei simti mai bine..si poate ca ar trebui sa mai astepti cu vaccinul si cu ginecologul. 

Pupici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...