Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Salutare fetele! Si noi am făcut vaccinul de 2 luni, vineri. 2 înțepături intr.un picior, unul in celălalt( polio, pneumonie, meningita) si picăturile in gurița ( rotavirus). A fost ok pana dupa 5 ore când a început sa plângă isteric, vreo ora n.-am putut sa o liniștesc nicicum, decât cu Calpol infant( pt Bebei de la 2 luni) 2.5ml. Monika ție ti.a fost recomandat 4 ml? Mi de pare foarte mult. Pana acum un an, adică la vârsta de 3 ani ii dădeam lui Darius 5 ml.,, Inna nu M.as grăbi sa spun ca a avut puiul tău o reacție neurologica. Atâta timp cat doarme afara sau in brațe. Păstrează.ti calmul, lucrurile vor reveni la normal. Cat despre dormitul împreuna si Ținutul in brațe, n.as schimba pentru nimic asta. Un Bebeluș la vârsta asta nu poate fi răsfățat sau speculant. Si va veni o vreme când nu vor mai vrea sa fie ținuți in brațe.... Trăiți fiecare minut, priviți.i, sărutați.i, mângâiați.i .. Clipele astea nu se mai întorc :) Tantzica, imi pare rău sa citesc ca ai trecut prin situația asta, ma rog sa poți relua alăptarea. Sunt cu gândul la tine. Va îmbrățișez si pupici puiuților voștri minunați!

ps. Am Atașat o pozica si cu prințesa mea, de care sunt îndrăgostită iremediabil :) 

post-115438-153660_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi Syrenne deocamdata e ok se trezeste mai des din 2 in 2 dar nu plange si nu are temperatura...macar atat..

Happy mami asa am.patit si noi la 2 3 ore de la vaccin a luat-o razna saracutu si chiar nu am putut sa il calmez eu am luat din Ro Panadol iamdat 4 ml ca asa scrie pe cutie de la 6 la 8 kg 4 ml odata la 4 ore nu am zis nimic doctorului iam dat pur si simplu pt ca nu se calma nici cum si ia trecut apoi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De pe la 4 e agitat nu plange dar e agitat si scoate tot felu de scrematuri din el....:( nu pot sa ii iau temperatura ca am dinala tip suzeta de la care isi face greata si dinala vechi cu mercur care io nu il bag in fundulet sa il chinui cel digital de ureche e pe drum iam. Facut comanda dar dureaza asa ca nu stiu :( pare mai cald ca deobicei dar nu fierbinte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, cel cu mercur nu se baga in fundulet. Cele care se pot folosi si rectal au capul flexibil si moale. Poate e cald ca se sgita, dar daca totusi ti se pare prea cald, si nu poti vb cu dr, mai da.i un pic de panadol sau supozitoare de paracetamol(de 125). Sau ai putea sa.l mai dezbraci...tine.l doar in body si isi va mai regla temp.

Dar, sper ca v.ati revenit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...