Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Tantzica, iti doresc sa ai putere sa treci peste acest episod urat si sper sa iti revii cat mai repede! Of, Ale, cred ca ati tras o sperietura! E cumplit sa trebuiasca sa fugi la urgenta cu un bebe asa mic! Happy Mammy, bine ai revenit pe la noi! Ai o printesa minunata! Monika, sper ca sunteti mai bine! Of, ce emotii am si eu, saptamana viitoare suntem si noi programati la vaccin. Va pup pe toate si ma bucur ca fac parte din aceasta comunitate de fete dragute si bebei si mai draguti! :-)

 

Roxana, voi ce vaccin ati ales? L-ati cumparat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul nu l-am cumparat noi, este cel pe care il are medicul de familie (Hexacima). Speram sa fie bine!

Un articol informativ, zic eu:

http://www.zf.ro/companii/cum-a-ajuns-sa-fie-distribuit-in-cabinetele-pediatrilor-un-vaccin-obligatoriu-pentru-bebelusi-cu-prospect-si-ambalaj-in-rusa-adresat-pietei-din-kazahstan-15229958

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost astazi la dr de familie la controlul de 2 luni, vaccin nu a fost, ne-a spus doctorita ca daca e sa fie, dupa 15 mai doar. Daca nu va trebui sa il cautam si cumparam noi. Ce ciudat ca unii medici il au, iar altii nu. [zirea] ... In rest totul pare a fi ok, bebelina a crescut bine, are 62 de cm si 5,5 Kg. S-a uitat dr si in gurita si a spus ca e totul in regula, desi am fost un pic speriata, din fericire nu are candida.

 

Tantzica, multa sanatate si putere sa treci cu bine peste toate. Ai incredere ca o sa fie totul bine pana la urma.

 

Va pup si va doresc o noapte linistita.  [:X]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mamici! 

 

Syrenne, si la noi e asa urat afaraaaa... Sofi s-a trezit azi-noapte numai la 1.5-2 ore, nu prea am stiut ce e ala somn :((( Acum e semi-intuneric si am pus-o intr-un leganut care se misca singur si a atipit. Sper sa o tina. Mai ales ca azi nu o sa iesim afara, deci nu va dormi acele 3 ore de lux legate, care numai afara le doarme.

Spor la treaba, nu adormi in post, ca trebuie cineva sa aduca si bani in casa :))

 

Draga Ale, imi pare asa rau de micuta ta :((( Incearca sa vb cu un pediatru sa-ti recomande o solutie pe termen lung (poate aerosoli, cum zicea Syrenne). Multa sanatate!!! Sa fiti bine!

 

Si Sofi inca mai fornaie cand doarme si ii mai acot cate un mucusor in fiecare zi, dar nu se ineaca. Ce e rau e ca se ineaca tare atunci cand e fff flamanda si suge cu forta si uita sa mai respire si ramane dintr-odata fara aer de trebuie sa fac manevra rapida sa o pun pe piept si sa o bat pe spate. Ma sperie tare. Voi patiti asta...?

 

Noi inca mai lucram la lista de invitati pt botez. Pana pe 25 aprilie ar treb sa fie gata. Fiind insa duminica si in saptamana de dupa Pasti, nu vine prea multa lume. Si noi am fi dorit sa facem f restrans. Insa din motive  greu de explicat aici.... am ales aceasta varianta. 

 

Va doresc o zi senina macar in suflet, ca ce e afara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ale, fuguta la dr si vezi ce iti recomanda..dar sa stii ca aerosolul o va ajuta pe micuta. Daca e infundata, mai sunt niste solutii mentolate de dat pe piept care ajuta bebeii sa respire(gen Vaporub) sau niste pastile de la tantum verde(si alte firme) care se sparg pe o bastica si se pune langa patutul copilului.

 

sofel,, primul botez l-am facut si noi cu toti prietenii....nu se punea problema sa nu vina vreun prieten la botez...dar parca nu mai vreau asa tam tam....nu vreau marturii si invitatii...vreau sa fie simplu si elegant [:)]

Si al meu se ineaca cand ii e foame tare(si in ultimele zile e flamand)..si mananca putin, incepe sa urle ca din gura de sarpe...ragaie puternic si bineinteles ca (mai) da si afara...

 

Monika, sunteti OK? esti foarte tacuta de 2 zile

 

Trebuie sa ma mobilizez sa imi treaca somnul..am ceai, cafea si apa langa mine.....sa merg la baie des sa nu adorm [pk] [pk](glumesc)

 

Va pupacesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne in ultimele 2 zile am stat mai mult in camera cu bebe din cauza reactilor la vaccin doar aseara am iesit la cumparaturi si azi suntem bine suntem in masina facem nani :) mergem sa schimbam uleiul la masina lu tati in rest ...nici noi nu prea am dormit bine azinoapte dd pe la 3 mio stat treaz ceva timp apoi baga somn numa cate o ora :/ apoi se fatzaua de pe burtica il gaseam intors pe o parte sau pe spate va dati seama cat de puternic se fatzaia de a reusit ce reusesc alti la 5 6 luni....pffff

La noi e soare si 14 gr azi cu nasu nu avem bai deocamdata insa Ale cauta soluti ca nu ii ok sa stea asa io iti recomand dinala cu adpiratoru sa ii scoti ca merge perfect scoate tot il conectezi la aspiratoru tau si nu ii doare nu ii afecteaza cu absolut nimic

De inecat si al meu se ineaca mereu cand papa ca vine mult laptic din san si nu apuca sa inghita tot si sr ineaca si tuseste dar trece suntem obisnuiti :) o zi faina fetelor

Syrenne off la lucru si pe vremra aia pff te compatimesc :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...