Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Syrenne in ultimele 2 zile am stat mai mult in camera cu bebe din cauza reactilor la vaccin doar aseara am iesit la cumparaturi si azi suntem bine suntem in masina facem nani :) mergem sa schimbam uleiul la masina lu tati in rest ...nici noi nu prea am dormit bine azinoapte dd pe la 3 mio stat treaz ceva timp apoi baga somn numa cate o ora :/ apoi se fatzaua de pe burtica il gaseam intors pe o parte sau pe spate va dati seama cat de puternic se fatzaia de a reusit ce reusesc alti la 5 6 luni....pffff La noi e soare si 14 gr azi cu nasu nu avem bai deocamdata insa Ale cauta soluti ca nu ii ok sa stea asa io iti recomand dinala cu adpiratoru sa ii scoti ca merge perfect scoate tot il conectezi la aspiratoru tau si nu ii doare nu ii afecteaza cu absolut nimicDe inecat si al meu se ineaca mereu cand papa ca vine mult laptic din san si nu apuca sa inghita tot si sr ineaca si tuseste dar trece suntem obisnuiti :) o zi faina fetelorSyrenne off la lucru si pe vremra aia pff te compatimesc :*
Monika avem batista bebelusului ce se conecteaza la aspirator dar sincer nu a iesit nimic cu ea nu imi prea place m-am gandit sa comand un aspirator nazal electric acum nu stiu nu face tot timpu azi dimi a facut acum il are doar infundat am sunat pt programare la pediatra dar abia luni dupa masa are loc ,acum a avut scaun si se pare ca ii elimina prin scaun,va pupacim Monika Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si noi ne inecam uneori..., dar ce nu e ok e ca vomam dupa fiecare masa!!!Mai pateste cineva asa?Azi noapte nu am adormit decat spre dimineata pt ca nu a reusit sa aiba scaun decat dupa 24 de ore, fara precedent, asa ca a durut-o burtica tare.

Si Carla nu a avut scaun de 2 zile azi era a 3 si o durea burticuta am ajutat-o eu putin si a facut si Carla se ineaca mai mult la inceput cand curge lapticu tare dar de vomitata nu vomita mai da putin afara ce tine in gurita dupa ce ragaie 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi luam prebiotice pentru scaun, si avem si de 3-4 pe zi

 

insa eu sufar de constipatie si nu mai inteleg de ce: beau in jur de 3 L de apa pe zi, mananc salate de cruditati in fiecare zi, iaurt, tarate de psyllium, cafea de dimi...si tot ies foarte greu(e imi vine sa ma urc pe pereti de durere)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Demi regurgiteaza dupa fiecare masa, uneori si când se agita mai tare :) dar nu e nimic anormal. Bastista Bebelușului extrage mucisorii care sunt in nas, pe cei din gât, ca sa zic asa, nu. Ale, sa știi ca nici aspiratorul nazal electric nu face mare brânza, nu e o Investiție utila, părerea mea. Syrenne si eu probleme cu constipația. N.am avut toată sarcina si am acum :( la noi e frumos si soare, dormim afara forte bine mai ales ca tati taie Si iarba ( zgomot alb + miros demențial de iarba proaspăta)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu am probleme cu constipatia de imi vine sa ma urc pe pereti de durere. Clumea, in sarcina nu am avut asa probleme si luam 2 capsule de fier pe zi. Acum iau doar una si am probleme foarte mari. De doua zile nu am mai luat fier sa vad daca e vreo diferenta, problemele nu au disparut. Deci nu e de la fier. Oare ce as putea lua sa ma ajute?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, happy_mammy ...eu le-am cam incercat pe toate(zic eu)....si tot nu am scapat de constipatie. Ar mai trebui sa fac sport(nu am timp si nici energie deocamdata), sa iau suplimente de fibre(desi iau seminte de psyllium in fiec zi) si sa mai fumez(asta chiar nu o vreau)...in rest, pastile nu vreau sa iau, desi sunt cateva acceptate in alaptare.(am luat cand mi se vindeca epiziotomia). SI eu iau fier(altrifer), dar asta nu constipa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...