Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

Ale, gasesti mucutii in pampers, pentru ca ei se duc in burtica, Carla inghitindu-i... Nu poti scoate cu aspiratorul nazall pentru ca nu sunt in fata, si nu ai ce scoate.

Da Syrenne la Carla ii curge nasucu in spate e tare aiurea dar ea nu ate treaba e tare vioaie am avut-o pe salteaua de activitati si atata a dat din maini si din picioruse am fost jumatate de ora afara la aer si acum e in balansoar speram sa scapam repede de mucisori,va pupam [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

tadiana, vomita sau regurciteaza cateva gurite?

 

 tadiana nu se vede ce ai scris

 

si al meu regurgiteaza cateva gurite..uneori mai multe, alteori mai putine.  Eu stiu ca vomitatul este in jet, iese din gurita cu forta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

tadiana nu se vede ce ai scris si al meu regurgiteaza cateva gurite..uneori mai multe, alteori mai putine. Eu stiu ca vomitatul este in jet, iese din gurita cu forta

 

Abia acum am vazut ca nu a fost postat mesajul...

Da, si eu stiu la fel; deci Aida vomeaza des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, si eu am probleme cu constipatia de imi vine sa ma urc pe pereti de durere. Clumea, in sarcina nu am avut asa probleme si luam 2 capsule de fier pe zi. Acum iau doar una si am probleme foarte mari. De doua zile nu am mai luat fier sa vad daca e vreo diferenta, problemele nu au disparut. Deci nu e de la fier. Oare ce as putea lua sa ma ajute?

 

E de la fier si eu a trebuit sa iau dupa nastere si am inceput sa ma constip si am oprit si deabia in vreo 2 sapt miam revenit din cauza lor ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajaro fetelor, inca ne luptam sa-l reobisnuim pe Radu la tzitzi, s-a obisnuit cu biberonul si nu mai are rabdare sa suga... azi are 2 luni vreau sa-i iau balansoar cadou, poate reusim sa-l mai adormim acolo...

Am sunat si eu azi pt vaccinuri, nu sunt ofc o sa le cumpar eu....

 

Sa aveti o seara si o noapte linistite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne inecam uneori..., dar ce nu e ok e ca vomam dupa fiecare masa!!! Mai pateste cineva asa? Azi noapte nu am adormit decat spre dimineata pt ca nu a reusit sa aiba scaun decat dupa 24 de ore, fara precedent, asa ca a durut-o burtica tare.

Si Luca vomita dupa fiecare masa( san). Noi mai luam si biberon, lapte AR( anti regurgitare). Il mai "incheaga" la burtica. Dar daca e agitat nimic nu tine in stomacel. Medicul zice ca multi bebei fac asa....vomita tot. Important e sa iti ia in greutate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum facem un program de somn bebeilor si de la ce varsta?

Eu de ex as vrea ca ora lui de culcare sa fie 22 asa imi e usor si mie ca poate doarme 4 ore prima tura si la 02 cand se trezeste papa 5 min dupa care iara somn 2 ore si daca la 4 e relativ odihnit eu pot sa stau treaza cu el ca sunt odihnita si atunci.sta treaz cam o ora .

Programu lui noaptea acuma e tot la 2 ore sau 2.5 ore cea ce nu e prea ok ca tot mi se trezeste la 4 si e fresh si io rupta :)) nu stiu cum as putea sa procedez ca daca incerc sa il tin treaz mai mult de o ora sau 1.5 se crizeaza rau din cauza oboseli ...hmmm idei? Voi cum procedati? Lumea imi spune de ritualuri fen baita zi de zi si masaj si asa stie bebe ca vine noaptea si trebe nani...dar nani face el oricum :)) zi de zi eu nu il spal este cand pic rupta si nu pot dar la 2 3 zile facem :)

O noapte linistita gagici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...