Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Totusi "treaba" a facut cineva ?? :)) eu si curiozitatile mele....Eu de 2x si a fost najpa ma simteam virgina :(

 

Doar de curiozitate, pentru a ne confirma celebra idee cum ca mersul pe bicicleta si se___ nu se uita niciodata, oricata pauza ai face... [artif]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tadiana, nu stiu de ce face Aida asa...dr nu ti-au spus nimic? Poate e reflux...sau poate e alergica la vreun component din lapte. Chiar nu stiu... [zid]
Aida mananca doar de la san; alergia e posibila oare si in aceasta situatie?! Dr pediatru i-a facut eco si a zis ca are f multa secretie gastrica...., dar chiar asa sa vomite.... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida mananca doar de la san; alergia e posibila oare si in aceasta situatie?! Dr pediatru i-a facut eco si a zis ca are f multa secretie gastrica...., dar chiar asa sa vomite....

eu stiu ca se poate sa fii alegic la laptele matern, din cauza a ceea ce mananca mama. Consumi lapte sau produse lactate> Incearca sa le elimini ptr cateva zile, daca da...

si apoi aleergia, din cate stiu eu, trebuie sa fie insotita si de ceva bubite pe piele, sau diaree, sau muculeti...

Si daca are secretie gastrica multa, ce? Ce inseamna asta? Poate e reflux, cum zice si Inna. Oricum ar fi, imi pare rau de micuta Aida...si de voi ca va chinuie.

Tu cum mai esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum facem un program de somn bebeilor si de la ce varsta?Eu de ex as vrea ca ora lui de culcare sa fie 22 asa imi e usor si mie ca poate doarme 4 ore prima tura si la 02 cand se trezeste papa 5 min dupa care iara somn 2 ore si daca la 4 e relativ odihnit eu pot sa stau treaza cu el ca sunt odihnita si atunci.sta treaz cam o ora .Programu lui noaptea acuma e tot la 2 ore sau 2.5 ore cea ce nu e prea ok ca tot mi se trezeste la 4 si e fresh si io rupta :)) nu stiu cum as putea sa procedez ca daca incerc sa il tin treaz mai mult de o ora sau 1.5 se crizeaza rau din cauza oboseli ...hmmm idei? Voi cum procedati? Lumea imi spune de ritualuri fen baita zi de zi si masaj si asa stie bebe ca vine noaptea si trebe nani...dar nani face el oricum :)) zi de zi eu nu il spal este cand pic rupta si nu pot dar la 2 3 zile facem :)O noapte linistita gagici
Monika noi facem baita zilnic si masaj o data la 2 zile,seara se culca la 22si se trezeste la 6-6:30 apoi somn de la 7 pana la 9-9:30 va tucam Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Syrenne, eu mananc multe produse lactate ca sa imbunatatesc carentele mele de calciu, dar voi tine seama de sugestia ta si le voi elimina pt cateva zile.Aida nu are bubite, diaree sau mucusori in exces, dar cine stie? Voi incerca!

Referitor la secretia gastrica, dr ne-a explicat ca daca e atat de multa, ii vine in gatut, cu tot cu mancare. Eu am intrebat daca nu e reflux, dar mi-a spus ca nu e.

In ceea ce ma priveste, sunt activa, piciorul ma doare, dar suportaibil; urmeaza sa imi iau inima-n dinti si sa merg la Cj pt o evaluare dar deocamdata nu ma lasa inima sa plec de langa puiutul meu.

Iti multumesc pt sfaturi!

O zi frumoasa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...