Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Uauuuu Syrenne ce par mare aveti [pk]

da ale....suntem niste parosi...si ptr asta tot patutul si toate hainele lui sunt pline de par. Mainile la fel....si cum isi roade pumnii, tre sa fim atenti sa nu bage par in gurita. Mihai nu vrea suzeta, da pumnii si degetelele le baga in gurita non-stop..Noi i le scoatem, el le baga imediat la loc, si tot asa pana se enerveaza si incepe sa urleeeeee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi nu ne-am apucat de "treaba" inca, asteptam sa treaca postul  [:D]

 

 De vreo 2 zile mamaruta mea e tot la titi, cred ca e puseu de crestere, noroc ca noaptea doarme destul de bine, ca de nu as fi terminata. 

 

Si bebelina mea e o paroasa, are "puf" si pe spate si urechiuse, e o mica maimutica. Are asa mult par in cap si din cauza asta mi se pare ca i se si ingrasa foarte repede, si la cateva ore dupa baita deja parca ii miroase putin parul urat. I-am schimbat si samponul, am luat unul ceva mai scump, dar parca tot degeaba. Voi cu ce ii spalati pe bebeii vostri pe caput?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syrenne, eu nici nu treb sa mai scriu, ca e fix ca la tine :)))) Nici noi nu am facut nimic pana acum pt ca "nu-mi trebuie" (o fi varsta..?). Si pe Sofi o spal tot cu Bioderma si sunt f multumita (desi capsorul ei nu-i asa paros). Si la noi e la fel cu suzeta si manutele - in continuu stau "la vanatoare" sa i le scot din gurita ca sa nu inghita ce i se strange prin palmute (scame, par...).

Eu la 12:30 am programare la coafor la vopsit - sunt in contratimp si planul e facut de cateva zile. Acum Sofi papa, iar apoi ma imbrac repede si fug. Am schimbat-o, deci e ok. Iar tati iese cu ea pe afara ca sa doarma mai mult si sa nu ceara papa la 2 ore, ci de la 3 in sus. Sper din suflet sa ne iasa figura. Atat de complicat e sa plec si eu 1-2 ore... Si plec peste strada, sa nu credeti ca ma duc la mama naibii :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca! :)))

Sincer, ma feresc de varianta asta pt ca ma dau peste cap cu alaptatul. Am facut-o odata cand am fost la control la gineco si 2 zile am tot avut pb cu sanii, ca-mi curgeau, ma dureau... Eu alaptez o data la unul, apoi la celalalt. Si daca ma mulg, se da "programul" organismului peste cap. In fine, posibil sa fie o prostie :))) Cred ca la botez asa voi face... Deocamdata vreau sa pastrez solutia asta pr cazuri extreme. Gata, demufez pitica si fug. Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare și de la noi....noi toată ziua afara...somn la 7- 8 grade...mucisori mai avem și noi.dar ii rezolvam. ..nu ii scot mereu pt a nu favoriza creșterea excesiva de muci...și am probat asta zilele trecute deci e adevărat.  

Monika și noi o sa ii facem un program de somn dar puțin  ai încolo deocamdată e prea micuț părerea mea....îl vom culca la 7 - 7  jum. .pt a avea și noi timp pt noi..ei trebuie sa doarmă ca sa crească. ...cat despre ritualu cu baita noi nu facem zilnic și despre ,,noapte,, pe timpul verii unde locuim noi nu este noapte. După ora 12 noaptea se întunecă foarte puțin și la 2 deja răsare soarele....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Noi nu ne-am apucat de "treaba" inca, asteptam sa treaca postul [:D] De vreo 2 zile mamaruta mea e tot la titi, cred ca e puseu de crestere, noroc ca noaptea doarme destul de bine, ca de nu as fi terminata. Si bebelina mea e o paroasa, are "puf" si pe spate si urechiuse, e o mica maimutica. Are asa mult par in cap si din cauza asta mi se pare ca i se si ingrasa foarte repede, si la cateva ore dupa baita deja parca ii miroase putin parul urat. I-am schimbat si samponul, am luat unul ceva mai scump, dar parca tot degeaba. Voi cu ce ii spalati pe bebeii vostri pe caput?

Wow Cosmina dar ce par mare aveti [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...