Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

gata, am intrebat-o pe Lucia care mi-a raspuns ca va verifica cu dr dar probabil nu voi mai face histero, cat despre ac-uri trebuie sa iau minim 11 zile ( ai avut dreptate Qiao [:)] ),mi-a zis ca in functie de când vine cm e posibil sa decalam schema.

 

va multumesc fete dragi, e posibil sa va mai stresez cu intrebari [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Multa bafta celor care sunteti in focuri.Anutza...ma bucur tare pt ca sunteti bine.

Revin si eu cu o intrebare. Dosarele pt fiv prin subprogram tot asa in primele 5 zile ale lunii se depun (lunea, martea si joia)?Ce credeti  mai fetelor....avem sansa sa il redepunem [:)] . Initial m-am bucurat doar ca unele analize din pacate expira si trebuiesc repetate si nu asta e problema doar ca imi e teama ca spermograma sotului cine stie prin ce minune iese acum buna si nu ne mai incadram dar vom vedea.E bine totusi ca putem reincerca tot prin subprogram.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Multa bafta celor care sunteti in focuri.Anutza...ma bucur tare pt ca sunteti bine.

Revin si eu cu o intrebare. Dosarele pt fiv prin subprogram tot asa in primele 5 zile ale lunii se depun (lunea, martea si joia)?Ce credeti  mai fetelor....avem sansa sa il redepunem [:)] . Initial m-am bucurat doar ca unele analize din pacate expira si trebuiesc repetate si nu asta e problema doar ca imi e teama ca spermograma sotului cine stie prin ce minune iese acum buna si nu ne mai incadram dar vom vedea.E bine totusi ca putem reincerca tot prin subprogram.

 

Elena, desi sunt la alta clinica - banuiesc ca e acelasi principiu, eu am depus dosarul in ziua histeroscopiei (pana in 5 a lunii), pe 5 aprilie s-a intrunit comisia, iar in aceeasi am fost sunata de la clinica sa mi se spuna ca a fost aprobat dosarul.

  Noi a trebuit sa refacem marea majoritate a analizelor, desi ultimul ET il facusem in decembrie, si ca pomeneai de spermograma - noua ne-a iesit normo (desi in trecut avusesem ceva probleme cu forma - nu depasea 6% si motilitatea). 

   Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,fetele!am scos capul si eu intre ture,casa,cresa si master.nu v-am uitat,va citesc printre randuri...vreau sa trec pe la dr.A. pt un Papanicolaou,din astea si sa mai vorbesc cu dansul.Va pup pe toate!Bafta fetelor cate sunt "in focuri" si nu numai.

A,...mami fericita de Maria-Sofia(19.01.2014)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor. Multumesc moon, am vb si din fericire se poate depune dosarul in orice zi si cu putin noroc o sa il redepunem luna asta ca sa nu mai fie nevoie sa repetam spermograma si restul de analize de 6 luni. Cred ca o sa trebuiasca sa fac eu iar histeroscopia sau histerosonografia. Fetelor care ati facut histerosonografia imi puteti spune cum a fost? O face tot Albu sau doc Stan.

Marushelu parca tu ai cerut CD-ul de la histerosonografie dupa mai mult timp si ti l-au dat? Imi poti spune te rog unde l-ai cerut si daca ti l-au dat pe loc?

 

va pup fetelor si va doresc o zi usoara si plina de vesti frumoase.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele [flo2] ,

sper sa aveti parte de o zi usoara si plina de vesti bune.

 

Eu continui sa ma intep si desi mai am pana le termin (15.04) deja nu le mai suport. Am reusit sa ma invinetesc in 4 locuri deja si ma cam doare locul unde intep. Nu am patit asa ceva la celelalte 2 FIV-uri. Exista vreo solutie pentru durere?! Sa ma dau pe burtica cu vreo crema calmanta?! Aveti vreo idee?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Elena, tin pumnii, sa reusesti sa depui dosarul si sa ti-l aprobe :)

 

Credeam ca histeroscopia e suficienta ca sa vezi ca uterul e ok. Acum citesc la tine de histerosonografia. Sper sa iti raspunda cineva care a facut, pt ca sincer eu sunt in ceata, pana la urma care investigatie e mai relevanta?

 

Mari, am avut si eu vanatai si ma durea locul, dar am evitat sa ma dau cu ceva (desi mi s-a spus ca pot sa folosesc Lioton gel), am pus doar gheata....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...