Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

 

De la FIVul de anul trecut (esuat) nu prea am mai intrat pe forum...am simtit ca trebuie sa iau o pauza de la tot. 

Acum am intrat sa va spun ca ma hotarasem sa mai incerc inca o data cu doctorasul nostru.

M-am programat pe 4 mai pentru o consultatie ca sa stabilim ce si cum.

Intre timp, ultima menstruatie a fost pe 25 februarie si deja incepusem sa intru la idei ca nu mai vin. Sanii ma dor groaznic si am simitit chiar si niste noduli care m-au speriat atat de tare ca am ajuns la eco mamara saptamana trecuta. Intr-adevar exista acei noduli, insa doctorita care mi-a facut eco mi-a spus sa ma duc sa o refac dupa ce trece menstra pentru ca acum este posibil sa fi aparut din aceasta cauza.

In fine, luni dimineata ma hotarasc si fac un test de sarcina. Ce sa vezi: clar pozitiv! [fal]  [fal]  [fal] 

Am crezut ca voi lesina de emotie! L-am trezit pe sotul meu la ora 5 (atunci m-am trezit si am facut testul :))

 

M-am dus si am facut si beta si mi-a iesit 18571. [fal]  [fal]  [fal]

 

Acum sunt ametita de tot. Dr A mi-a spus sa incep clexane, elevit si duphaston si ne vedem la eco pe 4 mai. E cam mult sa astept pana atunci? Cum ma sfatuiti voi sa fac?

 

Imi este tare teama sa nu gresesc cu ceva  [fri]

 

Va pup cu mare drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea felicitari! Deja ai 6 sapt si 5 zile. Mergi in alta parte la echografie, 4 mai este destul de tarziu. In sapt 9-10 trebuie sa recoltezi pt dublu test, esti cam la limita cu data de 4 mai.

Eu merg la dr Stan, pentru ca la dr Albu nu prea gasesti programare...si astepti si destul de mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andreea! Felicitari ! Asa cum a spus si annutza, programeaza-te si la alt doctor care te poate primi mai devreme si poate iti da sa faci si niste dozari.

Beta este mare la cele6 saptamani ale tale (in comparatie cu ce-am avut eu), prin urmare bebe este puternic dar este bine sa monitorizezi indeaproape, asa ca nu trebuie sa astepti o programare asa de tarziu. Poti merge in tandem cu doi medici...abia vezi care este pararea  fiecaruia.

Te urmarim in continuare, sa ne dai vesti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...