Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 127


Recommended Posts

Andreea dr A stie ca merg la Stan, nu e nici o pb. Eu probabil o sa chiar continui cu dr Stan, nu sunt inca hotarata ce si cum...dar imi place faptul ca intru cand am programarea si nu se grabeste la echo. Simt ca am nevoie de un doctor mai putin aglomerat [soricel] .

 

Elena sunt ok, bafta multa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

 

Mari_ghicu, ma bucur ca au mai aparut foliculi :) Am vazut ca ai scris de proluton, tie de ce ti-a prescris? (ma gandeam ca mie mi-a dat doar utrogestan si poate ar trebui sa iau si eu proluton data viitoare).

 

Andreea, felicitari!!!! Deci Dumnezeu face minuni cand te astepti mai putin :) Sarcina usoara si bebe sanatos!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

abia am intrat pe forum si am vazut vestea cu Andreea... super tare! Asa da ....

Dana, probabil doctorul s-a gandit ca la FiV2 a fost totusi esec de implantare. Embrionul era de 1,25, desi a fost doar unul, tratamentul de sustinere l-am urmat cu sfintenie si totusi el nu s-a implantat. Cred ca vrea sa ajute la implantare cu proluton. Nici nu am mai intrebat de data aceasta la ce este bun prolutonul... mi-am spus ca stie el ce stie... faza ca e o injectie dureroasa ma deprima, insa asta este.... Intre timp, la hormonale estradiolul mi-a iesit mai mare de 900, iar progesteronul 0.3. Sper sa fie bine!

Pupici la toate fetele si sa dam drumul la petrecere pentru Andreea [pl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea yupiii !!! Ce surpriza ti-a facut burtica. Au mai fost fete care nu au mai apucat sa face FIV2 si acum au chiar 2 bebei. Sarcina fara peripetii !

mari_ghicu tin pumnii sa se lase cu pampersi de data asta.

Pup toate fetele si sunt cu ochii pe voi, asteptand vesti bune in continuare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tare mult fetelor! Doamne ajuta sa fie bine pentru toate! TREBUIE sa fie bine!

Pana la urma v-am urmat sfatul, insa la dr Stan am gasit loc luni si nu prea mai aveam rabdare asa ca am fost astazi la dr Gache Doinita. Este bine asezat bebelul, maine repet si beta. Am auzit ai inimioara vitezomana cu 124 batai :)) M-am intalnit si cu dr A si am reusit sa schimb 2 vorbe si cu el. Acum m-am mai linistit. Mi-a dat si o lista cu analize de facut.

Doamne! Parca visez!

Va pup dragelor si va tin si voua pumnii stransi tare! Mari, Doamne ajuta sa fie cu ochisori!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao [flo2] , sa fie cu pampersi... momentan ma lupt cu o ameteala continua cu stare de greata si cu durerile de burta de la intepaturi.

 

la monitorizare a fost ok, din 7 foliculi unul crede doctorul ca nu ar avea material genetic, insa ceilalti se dezvolta bine, endometru este bine.

 

cred ca suntem mai putine fete tura aceasta. sau poate pentru ca e extrem de dimineata nu se vede agitatia din fiecare zi.

 

o zi usoara la toata lumea [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...