Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 127


Recommended Posts

Buna fetele,

ieri mi-am scos o masea (mi se rupsese in 3) si dentista mi-a dat antibiotic augmentin pentru 7 zile. Am inceput sa il iau, insa sunt irascibila azi... ma doare locul de unde mi-a scos maseaua si m-am saturat de vremea urata de afara, de ploaie si frig. Sper sa isi revina macar vremea. Pupici [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hope sincer nici nu stiu.Cand am fost la controlul de dupa fiv sa fac eco sa vad daca totul e in regula prin burtica, doc (altul, nu dr.A)  mi-a spus ca at cand o sa ma hot sa mai incerc sa merg din nou la ea cu dosarul pt a repeta analizele care sunt necesare, dat fiind faptul ca vor trece cam 6 luni.Si ea face fiv-uri si banuiesc ca va sti care trebuiesc refacute si care nu.Imi poti da si mie lista cu analizele pe care ti le-a dat dr.Albu sa le faci pt noul fiv? Sa nu ma trezesc ca doc de aici va omite vreuna. merci frumos

Elena, la mine nu e un nou FIV..este primul FIV.. [fri] [fri]

Tot ce am primit pe mail de la Lucia ar presupune ca trebuie sa repetam asa: eu - histeroscopia, secretii vaginale, culturi din col. El - spermocultura, Amandoi - sifilis, hepatite B si C si HIV. Momentan astea, daca imi va mai da pe parcurs ceva de repetat iti spun..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Sunt noua pe acest forum. Sunt aproape 2 ani de cand incercam sa avem un bebe, insa, din pacate, nu am reusit. Luna aceasta am avut a doua IUI nereusita (ambele IUI le-am facut la Columna) si ne gandim serios sa incercam la doctorul Albu, despre care am auzit foarte multe pareri bune si foarte bune. Momentan, in aprilie, avem programare pentru o prima discutie cu el sa vedem si parerea lui despre situatia noastra.

Pentru cele care au trecut deja printr-un FIV cu dr Albu, imi puteti spune va rog cum este cu stimularea? adica cum vi se pare? merge pe o stimulare minima, doar cat este necesar sau pompeaza hormoni la greu in paciente? Va multumesc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Rox. Pentru inceput dr A iti va da un set de analize, important este sa te duci cu tot dosarul pe care il ai, se va uita pe el si veti avea o discutie. Dupa rezultatul analizelor, vei face si o ecografie. Si sotul va face niste analize. In functie de rezultate, dr va propune o schema de tratament, care pe parcurul stimularii se va schimba in functie de cum raspunde organismul. Asta in cazul in care va considera dansul ca este necesar FIV. 

Vei face 4 monitorizari in principal, si daca e nevoie vei mai face. La monitorizari vei face ecografie si dozari de estradiol si progesteron, din sange. In functie de rezultatele acestora ti se va modifica schema de tratament, adica ti se vor modifica dozele de injectii. De exemplu eu am raspuns foarte foarte greu la tratament si a trebuit sa ma stimulez mai mult, in sensul ca mi s-au marit dozele. Daca raspunzi bine, iti va scadea din ele sau ti le va scoate de tot. Pentru completari rog fetele sa scrie. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai e nimic Lavi de completat. Ai punctat ft bine. Te vei indragosti de stilul lui la prima vedere Rox. Gandeste-te ca eu sunt la al treilea fiv toate facute cu dansul. Iti poti da seama cata incredere am in dansul. Spre sf sapt viitoare fac beta...offf ce emotii am...desi simt ca de data asta va fi cu ochisori ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...