Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele, eu am o mare dilema legata de cantitatea de lapte pe care tb sa i-o dau astuia mic. Il alaptez dar pediatra spune ca nu am suficient lapte (si credca are dreptate pt ca e clar ca nu e satul dupa ce suge si cate 30-40 min) si completez cu formula ( de obicei aprox 60 ml). Pe de alta parte, zilele astea m-am muls si cu pompa si am vazut ca produc si eu aprox 60 ml. Oare cel mic mananca 60+60? Asta ar insemna ca e f bine hranit... Oare el suge cat imi iese mie cu pompa sau mai putin? Pe de alta parte l-am cantarit azi si nu sunt multumita: a lust in 6 zile de cand suntem acasa doar vreo 60-70 de grame....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa am facut si eu pana acum dar la al meu treaba e destul de subiectiva. Uneori da jos biberonul si dupa ce il plimb putin mai mananca... Alteori daca nu il opresc eu mananca intr-una si apoi regurgiteaza, sughite, etc semn ca a mancat prea mult.... Se pare ca inca nu stie singur cat ii trebuie asa ca as vrea sa ii dozez eu. Fetele care hranesc bebe cu lapte praf, cat manca al vostru la 10 zile? Si cat ati crescut doza ulterior?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Bine ai venit pe lume bebe Andrei!

[artif] [deziuata] [acor]   [deziuata]   [artif]

    Radu recuperare rapida si mult laptic!

    Anxiao din cate stiu eu Vigantolul nu are nici un gust,nu e amar,nici gretos,nici dulce.Asta daca nu folosesti ceva cu arome.Suplimentele de fier pt bebe sunt amare,asa ca daca veti folosi din astea verificati gustul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdana.eu te sfatuiesc da iei legatura cu un consultant in alaptare.sunt multi pediatrii care baga placa:" nu e laptele bun.nu ai suficient" etc.daca nu sunt pb de sanatate mama produce lapte cat tb atata timp cat bb e pus la san si stimuleaza lactatia.Sunt bebelusi mai lacomi.mai puturosi. Nu sint toti la fel.nu iau toti la fel in greutate.nu va luati dupa grafice va rog.aveti incredere in voi si puii vostrii.daca va doriti intr-adevar sa alaptati cum spuneam luati legatura cu un consultant in alaptare( daca aveti cont pe fb exista grupul alapteza. Va adaug daca vreti).nu cedati cu laptele praf.daca ar fi sa ma iau dupa greutatea fica-mi ar fi tb sa o trec pe lp de la inceput.ea ia in greutate.e in grafic.dar nu e ca alti copii sa ia luna si kg.n-a luat niciodata 1 kg/luna.ultimile luni a luat cate 3-400 gr/luna.continuam si acum la 6 luni si 2 zile cu titzi non stop fara sa-i dau lp dau sa incep diversificarea precoce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...