Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Al meu inca nu plange cine stie ce dar e inca mic sinu au inceput colicile. Oricum pediatra mi-a zis sa ma inarmez cu tot felul de medicamente anticolici (infacol, sabsimplex, bonisano, baby grip) si sa ii dau si protetics (lactobacili). Mi-a zis sa ii alternez medicamentele anticolici (una la o masa, alta la urmatoarea, etc). In loc de vigantol mi-a zis sa ii dau baby guard cu DHA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Al meu inca nu plange cine stie ce dar e inca mic sinu au inceput colicile. Oricum pediatra mi-a zis sa ma inarmez cu tot felul de medicamente anticolici (infacol, sabsimplex, bonisano, baby grip) si sa ii dau si protetics (lactobacili). Mi-a zis sa ii alternez medicamentele anticolici (una la o masa, alta la urmatoarea, etc). In loc de vigantol mi-a zis sa ii dau baby guard cu DHA.

eu zic ca mai bine te inarmezi cu mult calm, ajuta mult mai mult decat orice medicament.

Chestia cu "inarmati-va cu tzaspe medicamente anticolici " e la fel ca recomandarea, dati putin suculet de fructe de la 4 luni.

 

Eu sunt antimedicamente preventive, eu nu iau la primul semn de durere de cap de ce sa-mi imbuib copilul cu ele?

Eu am recurs(putin cei drept) la Sabsimplex si Protectis pana mi-am dat seama ca nu avem nevoie de ele, am preferat masaj, pozitia tigrului pe craca si pernuta cu samburi de cirese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ajuta pernuta Tumpi? au ceva proprietati samburii aceia? o tii pe burtica lui cat timp?

pernuta se incalzeste in cuptorul cu microunde sau in cel normal, caldura emanata ajuta bb sa se calmeze.Eu o tineam pana se mai racea, dar nu tb sa fie fierbinte.O incalzeam cam 10-15 min la 120 grade(oricum pe ele au indicatii cat tb tinute)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...