Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mamici, incercati sa aveti rabdare cu bebelusii si sa.i alaptati de cate ori au nevoie.

 

Laptele matern se digera mult mai repede decat cel praf, de aici si nevoia sa manance mai des.

 

Eu l.am alaptat la cerere, chiar daca a fost mai greu a meritat orice efort. Il alaptez chiar si acum, dimineata si seara la culcare (am inceput serviciul) si peste noapte.

 

Acum, la 1 an si 3 luni, lapticul nu.i mai tine de foame...este mai mult pentru confort si nevoia lui de a ma simti aproape.

 

Nu va speriati de perioadele in care vi se pare ca bebe nu se satura si ca ar manca continuu...sunt puseele de crestere.

Trebuie multa rabdare in perioadele respective.

 

Iar daca nu aveti laptic, din diverse motive, nu trebuie sa va necajiti. Au crescut bebeii ft.bine si cu LP.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la mine vad ca mai scade productia.....o mai pun la san dar degeaba:( plange,urla, suge sau se face ca suge 2 ore si apoi o luam de la capat.Eu printre tot ce am de facut apuc sa ma mai si mulg:(

Cu colicii stam...sa zic binisor nici foarte rau dar nici nu pot pune ca nu avem.Eu ii dau Sab simplex cu espumisan sau cu colief.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg tot pe varianta combinata: ii dau sa suga vreo 20-30 min apoi la aceeasi masa ii dau si supliment. Uneori mananca 60-70 ml supliment alteori doar 30... Presupun ca variaza cantitatea de LM pe care o papa.... Cand ma mulg scot cam 60 ml dar habar n-am daca aceeasi cantitate o suge si el sau nu.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Daniflor! Beta a crescut f frumos! Cati embrioni ai transferat? Eu am facut eco abia in saptamana 7. Voiam sa fiu sigura ca se aud si bataile inimii. Poti sa faci si mai devreme eco daca esti nerabdatoare insa eu zic sa mai astepti vrea saptamana ca sa ai ce vedea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...