Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Aaaa...si pt ca acum am timp...si ca sa nu devin sentimentala, hai sa va povestesc ceva: prima noapte acasa cu bebe. HAOS [:-)))]

- venim ca floricelele de la maternitate intr-o sambata spre seara (m-au externat tarziu). Eu, curajoasa casei, raman cateva ore singura cu bebe, tati pleaca sa cumpere pampersi si lapte formula. Buuun...bebe doarme...eu relaxata. Vine tati, ii trag repede o sedinta foto si...hai cu baia. Se facuse vreo 21-22 ceasul. Mboooonnn. Aducem caditza in camera...turnam apa...scaldam intr un haos teribil pe micul Eric... Il scoatem siiii...SURPRIZA!!!! Dormitorul inundat...toata apa din cadita a curs, s-a imbibat in jumatate de saltea si s a scurs pe jos! Nesimtita de cadita avea un dop de care sigur ca stiam...si sigur ca nu l-am verificat sa fie infiletat  [:-)))] OMG!!! Si ce credeti voi: s-a apucat tati sa usuce cu uscatorul de par salteaua...ca nu mai aveam unde sa dormim. Bai nene...si a uscat vreo doua ore...a ars uscatorul si salteaua tot uda. A durat niste zile pana s a uscat de la sine. In tot acest timp noi am dormit cu partea dinspre picioare a saltelei ridicata pe niste sticle de apa minerala, ca sa se zvante bine.

 

Deci? Am fost sau nu cei mai haotici?  [:-)))]  [:-)))] Cum sa o comiti asa de grav chiar la prima baita, in peima zi acasa a bebelusului? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anxi eu nu il trezeam. Se trezea el cand voia. Am practicat si inca practic "alaptat la cerere". In situatii normale - copil sanatos, care a depasit faza icterului fiziologic, nascut la termen, normoponderal - copiii au un sistem de alarma foarte bun: ei stiu si simt cand au nevoie de hrana sau alte nevoi si atunci semnaleaza singuri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, am uitat sa scriu, ca am o mare admirație pt voi, ca încercați pt bebe3. Era si visul nostru, pana cand am ajuns la nasterea asta. Acum nu mai am curaj, poate imi revin!

Sara, sa mor de ras! Deci stângăciile mele sunt nimicuri! Ce frumos ai zis de tinut in brate, eu as vrea sa o tin cat mai mult, daca o rasfat ... Ce daca? Nu am mai multi copii.

Anxi, eu am trezit fata, cand eram in maternitate si primele 5 zile acasa, ca era mica ca si kg. Cand a fost confirmat ca are peste 3kg, nu am mai trezit-o noaptea. Insa ziua o trezesc daca nu se trezeste singura la 3h30.

 

Va pup! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu de la control si monitorizare. Dupa negocieri cu dr meu am stabilit in sfarsit data pt cezariana, duminica 3 aprilie. Dr meu ar mai fi amanat pt saptamana viitoare, eventual sa-l lasam pana il dam la gradinita... :) Sper sa stea cuminte pana atunci....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...