Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Buna Dani si felicitari!  [flo2]

vor mai aparea mici dureri dar nu sta cu ele: ia No-spa de 40 sau 80 mg ca sa calmezi spasmele uterine. Poti sa pui si supozitor Uscosin care calmeaza ft bine durerile.

Sarcina usoara!

 

Celelalte gravidute ce mai fac? Ce mai simt? Ce pofte au sau n-au? Ce temeri si panici au mai aparut?  [:)]  Hai, un cuvintel, ceva...

 

Proaspetele mamici cum se descurca? Ce fac bebelusii? Cum merge cu alaptarea, colicile, puseele de crestere? Planuri pt o mini-tinny-little vacanta?  [:)]  [:)]  [:)]  Ati planificat botezul? 

(Hmm...poate chiar e nevoie de un topic separat...mamici FIV-oase...sau ceva)

 

Mamicile cu experienta unui copil mai mare...am si eu o intrebare: ce gradinite particulare cu grupa baby recomandati? Stau in Bucuresti, sect 1... (Aristica [flo2] ,Alia [flo2] )

 

Despre noi...putin, cat sa nu va plictisesc. Suntem bine, ne bucuram de vremea minunata din ultimele zile, prin urmare stam ft mult afara. Printzesul meu a trecut incet la un somn pe zi asa incat iesim afara de doua ori: dimineata si dupa somnul de la amiaza. Eh...seara sunt rupta de oboseala; ma simt ca un cal de curse  [:-)))] Hranesc minunatul, baie, somn...dar eu continui "alergarea": pregatit mancare pt a doua zi, gustari, haine, ordine prin casa etc. Siiiiii...bomboana de pr tort...mai si lucrez cate ceva noaptea [:-)))] (acte, hartogaraie, plati). Dar sunt tanara si pot  [:-)))]

 

Gata, va pup. Va las acum si va astept si pe voi cu povesti [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu tin sa mulțumesc celor care au avut răbdare cu psihoza mea din sarcină. Ati fost de mare ajutor! [flo2]

Viața mea de mămică este tare obositoare, dar si frumoasă. Seara pic moartă, iar când visez, tot de fata ma ocup.

Ziua sunt singura si câteodată devine monoton, nu mai știu ce este masă caldă si mers la pipi fără sa fie in ultimul moment.

Mama (care nu a vrut să vină să mă ajute) ma critica că stau cu ea in brațe si o alint. Botezul il fac la 4 luni, deci mai am timp...

Ieri am sarbatorit onomastica fetei, asa ca dau de baut!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gravidute si mămici!

 

Nu v-am mai citit ca nu prea mai am timp de nimic. Mămicile stiu cum este...noi suntem bine, creștem, am început diversificarea...când vrem mâncăm, când nu vrem, nu... Rareș are si 2 dințișori, Alexandru nu are...dar e mârâit, probabil urmează...

 

Va pup 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca mamicile revin si ca continuam aventura bebeluseasca:))

Noi suntem cam maraite ziua si nu mai dormim asa de mult dar seara pare sa fie ok.

Stai linistita Gaby si a mea s-a invatat in brate:)) si atat m-am chinuit sa nu dar uite ca nu mai pot dupa ea:D, asta e imi asum:D

Si eu botezul il fac in tara la 5 luni asa ca va astept pe toate sa sarbatorim :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gravidute si mamici [flo2]

 

Nici eu nu am mai scris de cam multisor

 

Eu azi merg la cursul de puericultura. De abea astept

 

Dar cel mai mult astept ziua de luni cand am morfo de trim II. Nu am mai vazut-o o pe fitza mea mica de pe 14 martie. Ma tot felicit ca am reusit sa rezist sa nu mai fac eco peste eco ca in trim I. Dupa morfo de trim I recunosc ca m-am linistit si nu am mai fost asa de panicoasa. Am vazut ca este in regula si am stat mai calma. Am avut momente in care am zis gata ma duc la o eco ca nu mai rezist dar mi-am revenit si am si anulat vreo doua programari. A fost perioada cand nu stiam daca gadilaturile alea sunt miscarile ei sau nu si normal ca ma panicam ca nu misca si ar trebui sa o faca pana acum. Acum are program de dans. Cu greu mi-am dat si seama ca baldabacelile dinburta nu sunt de la problemele mele vesnice cu stomacul, pana intr-o seara cand a lovit odata de am zis, clar asta nu mai e stomacul, e ea [pk]

Am trecut peste fiecare zi cu gandul ca Doamne Doamne are grija de noi . Doamne Ajuta sa trecem si de morfo II cu bine.

Eu sunt bine, nu am de ce sa ma plang. Cand ma gandeam sa ma mai duc la eco de control, as fi facut-o doar pentru ca dupa parerea mea ( bolnava bineinteles) eram suspect de bine, plina de energie si uitam si ca sunt insarcinata.

Felcitari proaspetelor mamici si felicitari Dani [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...