Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Dani, eu am facut progesteron pana in luna 8 de sarcina, chiar daca aveam destul in corp. Este foarte important sa fie, el sustine sarcina. Eu am avut utrogestan ovule la inceput cate 6 pe zi pana am ajuns la 3 pe zi. Si am mai avut progesteron injectabil care m-a ajutat foarte mult, eu la inceput am avut deficit de progesteron. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

 
Lavi  [flo2] ce face bebele papacios? Ai reusit ceva cu alaptarea? Vrei sa te aprovizionez cu pastile More Milk?
 
Nu am reusit nimic cu alaptarea. Iau si eu More Milk plus alte suplimente, dar bebe la san nu vrea, plange pana se invineteste sau daca reusesc sa il bag in gura, nu suge. Asa ca ma mulg dar ... nu merge. Plus ca mi-a venit si menstra, am 18 zile si vad ca nu se mai termina. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dani,  felicitari , cat de progesteron, inca nu-l intrerupe.Eu luam cate 8/zi, am redus treptat si abia prin saptamana 20 l-am oprit.

 

Mi-au trebuit 6 luni sa scriu povestea nostra si parca simt ca n-am scris tot.Dar pe scurt cam asta este: 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/153812-minunile-apar-mereu/?do=findComment&comment=8390878

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tumpiiiii  [flo2] hai ca m-am emotionat de tot!!! Ft frumoasa povestea; mi-au dat lacrimile, mai fata! Te imbratisez [flo2]

 

Lavi, bebe are nevoie de tine calma, impacata si linistita [flo2] Asta e cel mai important, dincolo de treaba cu alaptarea. Cateodata asa e, poate sa fie un proces tare anevoios. Voi sa fiti sanatosi, asta conteaza! E ft ok si sa fie hranit cu lp. 

 

Pupici fetelor  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anxi, ati crescut tare bine!

Bogdana, nu te stresa, lasa asa, daca iti e bine in mixt. Eu m-am stresat tare primele 2 sapt, chiar plangeam ca nu suge fata. Acum m-am obisnuit, important este sa creasca ei mari.

Lavinia, si pt tine la fel, important e sa creasca mare!

Comy si eu mi-am obișnuit fata in brate, insa la fel, sunt înnebunită după ea, deci nu contează.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, confirmat de dr avem 4,100 g si 56 cm. Am luat 1 kg si 6 cm:) Fetelor nu va stresati cu alaptatul, daca nu se poate nu se poate. Nu e capat de tara. Acum lp are tot felul de nutrienti care sunt auficienti pt bebe. Si la noi se sta mult in brate...dar adoarme si singur in patut. In brate cand suntem maraiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...