Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Felicitari, Daniflor! Sunt curioasa care va fi raspunsul Deliei insa eu zic ca iti trebuie neaparat ajutor! Eu sunt singura cu cel mic si pot sa iti zic ca ma solicita 100%. Nu m-as descurca cu doi sub nicio forma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din păcate mama și soacra sunt în România,  Eu locuiesc în Franța .  [batcap]

O am pe sora mea,dar lucrează... Singura soluție v a fi sa mi aduc pe cineva din tara sa ma ajute .

Voi ați avut greturi? Eu o singura data am vomat și vreo 3 -4 zile de rau ,doar dimineața. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Dani! Felicitari pt gemenuti! Sarcina usoara mai departe  [flo2] Cred si eu, ca si fetele, ca e complicat singura cu doi bebei dar nu cred ca e imposibil  [:)] Acum...vedeti voi cum va organizati  [:)]

 

Referitor la greturi: da, eu am avut dar nu uimitoare. De vomat nu am vomat. Eu aveam greata cand mi se facea foame si dupa ce mancam. Acum...tu avand doi...altfel va sta treaba pt ca totul se amplifica. Dar sa nu te panichezi: vor fi zile cu simptome mai accentuate si zile mai linistite. Asa e normal pentru ca si nivelul hormonal mai fluctueaza.

 

Laviii...ce flacau ai ru acolo!!! Sa-ti traiasca, sa creasca mare si fericit! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.Daca imi permiteti as vrea sa ma alatur grupului.In primul rand felicitari mamicilor si gravidutzelor. Sunt insarcinata in 5 sapt.Am ramas la primul fiv dupa 6 ani de incercari si 4 IUI negative.

Eu am inceput sa vomit inainte sa aflu ca am ramas.Am noroc ca nu imi e rau in fiecare zi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hristos a inviat! 4 ever2you s-au oprit sângerările după ce ai dublat utrogestanul? Stai cat mai mult în pat. Dacă nu se opresc sună doctorul ca să-ți dea și injectabil
Sunt zile in care inca apar scurgeri, slabe ca intensitate dar sunt. Am sunat medicul, plus inca 3 medici din oras, din pacate toti erau plecati din localitate si nu ma pot vedea sapt asta. Abia luni am programare sa vedem echografic ce se intampla.

Toti mi-au recomandat odihna, hidratare si 800 de progesteron pe zi(pun si mai mult dupa scurgeri)

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Nicol si sarcina usoara pana la termen. Eu pot sa va spun ca am avut greturi groaznice pana prin saptamana 15 dar nu am vomat niciodata. Sora mea, pe de alta parte, e la a doua sarcina si nu a avut niciodata nici macar o umbra de greata. Deci... Nu e o regula...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...