Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

Lavinia ai un baiat tare frumos si dulce!!!

gaby mi-a spus o mamica din Germania care are gemene si nu a ajutat-o nimeni ca,,Dumnezeu nu-ti da mai mult de cat poti duce''. El clar a stiut ca noi nu putem duce indiferent cat mi-am dorit eu sa fiu mama de gemeni. Cred ca eram la Socola acum.

Noi avem niste zile minunate in Germania si stam mai mult pe afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna tuturor, mamici si viitoare mamici!

 

 

Sunt însărcinată in 8 saptamani, am obtinut sarcina prin fiv, dupa 5 ani de investigatii si diferite tratamente, 2 fiv-uri si 2 FET! Saptamana trecută am auzit si activitatea cardiaca, bebe corespunde vârstei sarcinii, următoarea eco am programat-o la 10 saptamani!

 

Detin si 3 forme de trombofilie, toate heterozigote, pentru care iau Aspenter + clexane 0.4! In ultima saptamana am avut 2 episoade de sângerare redusă cantitativ, am fost la Eco dupa fiecare sângerare si bebe este bine, ultima Eco am facut-o aseara! Medicul ginecolog care m-a vazut aseara in regim de urgentă mi-a spus ca poate sa fie de la Aspenter si vreau sa va intreb pe cele care ati luat/ luați Aspenter + clexane, de la ce vârsta a sarcinii se poate renunța la Aspenter ? 

 

Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Turquoise! [flo2]  Ma bucur ca ai reusit si felicitari pentru inimioara.

Eu nu am luat si Aspenter, dr meu spunand de la inceput sa ca da sangerari.

Am avut o prietena care a luat ambele si a oprit aspenterul la prima sangerare. 

 

Dani, aici se poarta la o luna control indiferent de sarcina. Abia in ultima luna te va chema mai des, ori la 2 sapt ori saptamanal, in functie de evolutia sarcinii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Turquiose si felicitari! Eu am luat doar aspenter si am avut sangerari din cauza lui. Am facut chiar si un hematom. Am oprit aspenterul si l-am reluat dupa o saptamana de la oprirea sangerarii continuand pana in saptamana 32. Atunci am renuntat definiv la el. Daca iei clexane eu zic ca nu mai ai nevoie si de aspenter. Consulta un hematolog...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniflor eu sunt in 28 saptamani cu gemeni. Medicul cu care am facut FIV si care imi urmareste sarcina m-a chemat asa: eco de confirmare (7 saptamani). morfo de T1 (aproape 12 saptamani), morfo de T2 (aproape 22 saptamani) si un control la aproape 28 saptamani. Urmatoarea intalnire - la morfo de T3 (aproape 32 saptamani).

El nu e adeptul ecografiilor dese in sarcina daca totul merge bine si nici eu n-am vrut sa ma agit mai mult decat trebuie. O singura data am mers la o eco in plus, la alt medic, pe la 18 saptamani. In rest... am avut incredere in dr si ca toate lucrurile merg bine :)

Sarcina usoara sa ai si bebei cat mai la termen.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...