Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (81)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 322
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

) Gravidute, sa aveti sarcini usoare si duse la termen! Turqoise, felicitari draga mea! Cautand ceva info am intrat fugitiv pe forum..si scriu rapid ca sa iti spun ca eu am luat aspenter plus clex toata sarcina. Aspenterul pe la 10sapt am scazut la 3/sapt si asa am continuat pan la sf. Fiecare are partea lui, clex e mai mult pt tine si nu trece bariera placentara, iar aspenterul e si pt bb.eu am urmat ce   a zis hematologul. Sarcini usoare si cele cu gemeni odihna multa. Nu va speriati, o sa va descurcati! Se poate si fara ajutoare, dar multa rabdare si dragoste!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeeyyy, mamici si gravidute!   Felicitari din suflet celor mai noi din grup!  [flo2]

 

Am lipsit din peisaj o perioada destul de maricica, e adevarat, dar nu v-am uitat  [:X]  [:X]  [:X]

Am fost in zugraveala acasa, am pregatit cat de cat camera iezisorilor, am fost internata si in spital vreo 2 saptamani jumate din cauza unor contractii (nu am fost cuminte, recunosc) am petrecut Pastele acolo ca sa fie treaba buna  [:D] , din astea...

Bebelusii sunt bine, cresc (la ultima eco, 25 saptamani aveau 750g, respectiv 875g), ma amuza burta mea care face valuri din ce in ce mai puternice, vezica mea e bumbacita maxim de iedutul de jos care sta cu fata in jos, iar coastele mele, ce sa mai spun, rezista cu stoicism impunsaturilor iedutului de sus (stau unul peste celalalt).

Acum, dupa externarea din spital, nu mai am voie sa ies din casa pentru ca stau la etajul 4, fara lift, trebuie sa stau cat mai mult intinsa la orizontala si sa nu fac mai nimic. Profit si eu acum, ca dupa ce o sa nasc nu mai prind moment de relaxare, sunt convinsa.

In greutate am luat doar 9kg pana acum, toate in trimiestrul 2. De vreo saptamana am inceput sa ma trezesc cu degetele umflate si dureroase la maini, sambata mergem la urmatorul control si o sa ii spun dr-ei sa vad ce zice. O fi retentie de apa oare?

Cam atat despre mine [:D]  Sa vedem ce mai urmeaza.

 

Lavi, ai un print tare scump, sa fie sanatos!  [pup]

 

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...