Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre sex si filme tematice


Recommended Posts

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Este foarte posibil ca tonul rastit sa prinda la copiii americani.

Diferentele culturale dintre americani si europeni sunt totusi destul de mari.

 

Am avut un curs despre diferentele culturale. Formatorul ne-a pus un film, unde un sef de intreprindere urla pe o scena ca un animal injunghiat si apoi tipa "suntem cel mai bine". Auditoriul, format din angajati erau in extaz si tipau la randul lor.

Pai in Franta nici poveste de asa ceva :). Eram toti oripilati.

Hahaha! Asa e, heirupul americanesc nu se pupa cu cultura europeana. Cu lozinci, noi sintem cei mai buni, noi sintem cei mai destepti, hip hip ura!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu stiu, dar prea va luati de ton...cand mai important e mesajul

 

Pentru ca procentual tonul si mimica sunt mai 'cu greutate', decat cuvintele, in trimiterea unui mesaj. Uite aici o explicatie

 

https://www.psychologytoday.com/blog/happiness-in-world/201008/the-importance-tone

 

'Whatever the content of the things we sayit's our tone that communicates what we're feeling when we say them. Our tone tells the truth even when our words don't, even when we're unaware of that truth ourselves. And it's our tone to which others respond. We can even say "I loveyou" in a way that provokes bitterness and then innocently argue we're being unfairly attacked when the person to whom we've said it quite rightly responds to our tone rather than our words. Don't be fooled by this kind of faux denial from others. What you think you hear in another person's tone is almost always present... '

 

 

 

Doamna aia este destul de inversunata si parca deja ii judeca pe adolescentii din fata ei. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

discutia despre ton  e pe un drum care nu duce nicaieri si nu ajuta pe nimeni.

 

am vazut diverse discursuri la public larg (cei drept doar din America) si foarte multe se fac pe un ton mai ridicat...incat sa capteze atentia....nu din ura, lipsa de respect...ori alte motive...

 

Mie personal nu-mi atrage atentia un ton ridicat, decat in sens negativ.

 

Publicul larg, cel de care vorbesti tu, se lasa manipulat. Prin frica, vina si rusine se tin masele sub control. 

Eu prefer sa gandesc cu propriul cap si sa nu ma las dusa cu turma. Asa mi-am crescut si copilul, sa aiba propriile pareri, sa-si puna intrebari si sa gaseasca propriile raspunsuri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mergi prea departe...o participare la un discurs, nu inseamna manipulare...e doar o informare..care daca vrei, accepti sau nu...

 

Iti astept argumentele.

Ale mele s-au vazut.

 

Editez:

De fapt, nici nu conteaza argumentele tale. Nu combateam ideea de discurs ci discursul in cauza. Una era sa participi la el si alta sa-l mai si recomanzi altora.

Uita-te la copiii din sala. Ce se citeste pe fata lor? Cumva e frica?

Tie ti-ar placea sa-ti vezi copilul inspaimantat de o duduie ce se vrea a fi formatoare de opinie?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma faci sa rid...generatia de astazi care  se uita la filme de groaza cu atita usurinta, sutn inspaimantati de o femeie pe scena...care le tine un discurs.

 

 

pai sunt 2 lucruri diferite sa te uiti la un film, deci fictiune, vs sa vina un adult si sa te sperie ca daca faci sex pica lumea pe tine.  pacat ca nu eram in sala :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...