Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre sex si filme tematice


Recommended Posts

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Rufus, asta cu dusul la ginecolog nu am inteles. Te-ai referit la dusul la ginecolog cu forta sa vada parintele daca mai e sau nu fata mare?

Daca te-ai referit la asta nu mai tine pentru ca legal, deontologic exista o prevedere prin care ginecologul poate/are dreptul/ are voie sa consulte o fata mai mare de 15 ani fara acordul parintilor si avand obligatia sa respecte secretul profesional.

 

De altfel mie mi se pare de bun simt ca un parinte dupa ce afla ca fata lui si-a inceput viata sexuala sa o duca la ginecolog pentru a-i recomanda metode contraceptive. Sa o duca in sensul de a o insoti pentru ca la 15-16-17-18 ani nu cred ca au in agenda lor asa ceva. Si mai zic ca e un prim pas catre o educatie si igiena sanatoase pe care vor trebui sa le aiba in vedere toata viata fara a se jena.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, ca daca ii arata asta isi pune fiica in cap, Michelle :)))))) din ce a povestit aiici nu cred ca  ar asculta discursul doamnei

 

si crezi ca toti tinerii care au ascultat discursul au sarit in capul parintilor?

 

eu am recomandat ceva ce mii de tineri au urmarit..., ea ca mama decide daca vrea sau nu sa il prezinte fiicei...iar fiica ei face ce vrea cu informatia primita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

De altfel mie mi se pare de bun simt ca un parinte dupa ce afla ca fata lui si-a inceput viata sexuala sa o duca la ginecolog pentru a-i recomanda metode contraceptive. Sa o duca in sensul de a o insoti pentru ca la 15-16-17-18 ani nu cred ca au in agenda lor asa ceva. Si mai zic ca e un prim pas catre o educatie si igiena sanatoase pe care vor trebui sa le aiba in vedere toata viata fara a se jena.

 

 

"dupa ce afla"...si mai ales un parinte???poate sa treaca luni de zile...chiar si ani...atuni e prea tirziu.

metode, discutii cu medicul ar trebui inainte, nu dupa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam vocala si declamativa doamna din film, nu imi inspira mie, ca adult, incredere sa o urmaresc. Nu stiu daca discursul ei va prinde la adolescenti, am senzatia ca o discutie, in care adolescentul sa poata sa si raspunda, e o solutie mai buna. 

 

e si counseler, nu numai speaker...deci are atitea discutii cu tinerii la baza....

noi aici ne dam cu parerea fiecare din experienta de viata care o avem sauin calitatea de parinti...ea e in domeniu, e speciailist , director la o clinica ...are o baza foarte solida...nu e un nimeni.

 

aici e doar un video dintr-un tur care la facut la una din scoli....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voturile negative chiar nu erau neccesare...

De ce nu?

Mie personal nu mi-a placut. Nici tonul nici subiectul filmului. Si sincer, nu vad nimic educativ in el. Ma mir cum de poate sa prinda asa ceva la niste persoane instruite.

 

N-as traumatiza copilul cu asa ceva pentru nimic in lume. Mai bine sa faca sex  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...