Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicutze sexy (111)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata. bey am dormit,dar am dormitttt de aseara de la 19,00 pana acum dimineata la 7,99 [:D] 12 ore [alcool] eram varza! acum am un cap cat o banita[soc] merg la o cafeluta apoi il duc pe Robi la gradi ca a si uitat pe unde este,apoi cu Maia hai-hui.Saptamana asta-mi fac de cap cu fimea;are si sapt. asta vacanta[;)] Pe Robert nu-l tinem acasa ca ne dispera dar in schimb o sa-l luam la pranz. banana,de ce ai emotii mai pt casa? super fain idee dupa parerea mea.Mai ales in curte cu mama.Si noi ne apucam cat de curand de facut casa in curte la mama.Pe bune. "nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]buna [vampa]elor, m-am trezit cu chiu cu vai la ora 7 , l-am pregatit pe alex de gradi i-am dat sa pape...si apoi am mai stat un pic cu d-ra in pat ca sa nu se trezeasca asa de dimineatza...dar pe la 8,30 gata...trezirea definitiva[:D], am baut o cafelutza facut de sotz si a fost taaare buna[:D] azi vreau sa repet mareatza mea prajitura cu crema de branza si lapte condensat, dar schimb fructele, pun mere de data asta si adaug un pic de nuca sis cortishoara in blat(asa scrie in reteta, pentru fiecare fruct in parte se adauga alta "mirodenie"[:D] dar astept mai itnai sa iau copilu' de la gradi si sa pot sta linistita fara sa ma grabesc ca nu iese praji din cuptor. in alta ordine de idei ma simt supla si frumoasa de la atata inot si sport dar cu genunchiul bulit[:D]nu-sh ce-am frate ca abia mai pot sa indoi genunchiul[bang]e clar...m-am babit[:D] georgi[pup]si multam ca te gandesti la noi, alex parca a tusit mai putin azi noapte si d-ra ruxi a dormit neintoarsa. no' va pup[pup] pe toate si va doresc o saptamana minunata monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am trebaluit toata ziua, spalat, calcat, facut mancare si curat. Acum ma bag sa-mi fac somnul de frumusete. pupici la toate Simona [gravi] 17+ [baietel] [url="http://bd.lilypie.com/Dph1p2/.png"]Matei Hisham[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/simo_al_jaafari/album/576460762356781540"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica,nu am lapte condensat,dar poti sa-mi dai si mie reteta de la "mareata ta prajitura cu branza" [:D].Stii doar ca eu adun tot...[biz] Multumim pentru vot! [pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/pop_photo_rating.asp?mode=clasament"]Suntem in top 100, multumim tuturor[/url] [;)]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prajitura cu crema de branza ingrediente: 225 gr crema de branza(gen philadelphia) lapte condensat 400 gr unt 125 gr zahar 75 gr faina 230 gr 60 gr nuca(doar daca fructele de deasupra sunt mere) 1/2 linguritza scortishoara(doar pentru mere) 3 oua mari 125 ml suc de mere(sau alte fructe...ce folositi deasupra ) gelatina de fructe1-2 pliculete daca este nevoie 2 linguri de gris se incinge cuptorul blatul: se bate untul spuma cu zaharul, se adauga faina putin cate putin, scortishoara, nuca...se omogenizeaza si se pune in forma tapetata, se preseaza bine aluatul in tava...se da la cuptor pentru 8-10 min crema: crema de branza se bate pana se obtine o spuma, se adauga laptele condensat treptat, se pun ouale si sucul de fructe si se amesteca bine(eu de frica ca nu se incheaga crema am pus si 2 linguri de gris...asa scria daca pare f moale compozitia se adauga grisul. se pune crema peste blatul putin copt si se mai lasa in cuptor la foc mic intre 45-60 min. deasupra se taie fructe cat sa acopere toata prajitura, se calesc cu o lingura de zahar si o lingura de unt, se prepara pliculetele de gelatina si se amesteca cu fructele si cand este destul de rece prajitura se toarna desupra. se tine la frigider cateva ore inainte de a fi papata[pofta] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...