Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reusiti sa va strangeti la masa toata familia? La ora fixa?


Recommended Posts

Doar pranzul de duminica... In timpul saptamanii in nici un caz nu avem cum sa ne intalnim la pranz, iar seara nu ne potrivim la program, dar nici nu tinem sa stam toti la masa (sesiunile de discutii le tinem aproape in fiecare zi de obicei in dormitorul nostru, al parintilor, seara, unde povestim, discutam, glumim, ne jucam  [:)]  )

Dar si atunci cand ne intalnim la masa noi mancam... nu prea e vreme de povestit printre inghitituri [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doar duminica si doar uneori.

Mare pacat ca nu avem astfel de obiceiuri...

Petrecem mult mai mult timp cu colegii la servici cu care povestim, mancam si relationam, dar nu avem aceleasi obiceiuri cand vine vorba de familia noastra.

Nu e bine si ma intristeaza problema asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi in weekenduri. in timpul saptamanii ne nimerim la o masa, un fel de cina, in 4 numai daca ajunge dl sot acasa la timp. eu ajung deodata cu copiii la 3.30 si pe la 4, 4.15 pun masa. nu imi permit sa-l astept pe el, fiindca ne dam peste cap programul de teme si sporturile.

 

altfel, dimineatza la MD el mananca cu ei (eu sunt la munca), la ora 4 eu cu ei (daca el e la munca).... si seara pe la 8 ei mai mananca un snack ceva.

 

in weekenduri mancam de doua ori pe zi, impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cursul saptamanii ne mai intalnim la cina.Nu foarte des dar reusim sa mancam impreuna cateva seri .Dimineata si la pranz  suntem fiecare plecati in cate o directie si nu avem cum.

 

De cand m-am casatorit am instaurat o regula in casa.Intotdeauna duminica daca nu suntem plecati  fac ceva mai deosebit de mancare pentru prânz. Si mancam toti tocmai pentru ca in cursul saptamanii nu prea reusim.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    La noi pranzul de pe la ora 5 e masa la care ne adunam zilnic.Iar in we cam doua mese pe zi sunt cu toti la masa.Eu am avut o regula care am aplicato la nepoti (dupa ce m-am casatorit) ca nu punem masa de 7ori(ei erau 7 la numar) si a ramas asa si pana acum.

     Avem mese cand nu suntem chiar toti, dar nimeni nu mananca singur la masa.

     Andaghe nu e chiar asa mult de gatit,doar ca la o familie mare,cantitatea e mai mare:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare zi micul dejun, in jur de 6,30 si cina, in jur de 17,30 suntem toti patru la masa aranjata frumos, cu lumanari. In weekend toate mesele le luam impreuna. Dar copiii sunt inca mici, 9 si 7 ani... mai incolo vom vedea. 

Miercurea doar eu cu fetele la pranz, si deseori cu inca 2/3/4 prieteni de-ai lor... sau alteori eu singura, ca ele sunt la prietene...

 

Avem noroc de program flexibil amandoi, ,lucram si de acasa, si nu am pierde mesele cu toata familia pentru nimic in lume. Si gatim in fiecare zi, unul dintre noi e acasa in fiecare zi la 14,30, ia copiii de la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...