Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 593
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sunt super necajita...tocmai mi-a scris Cristina de la Reprofit ca mi-au refuzat cererea pentru adoptia de embrioni pana nu incercam cu ovocite donate...normal...e mai scumpa o procedura de donate decat de adoptie...am ramas fara cuvinte! I-am scris sa vad daca mai pot face ceva, dar inca nu mi-a raspuns!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Piiink!Ma bucur nespus!Sa fie bine pana la capat.Succes.

Fetelor la mine situatia este urmatoarea:am 2,INSA,unul nu prea i-a placut doctorului cum arata.Cica nu ar avea forma f frumoasa ca celalalt ,rotund,frumos.Ar fi alungit.Asteptam urmatoarea ecografie de miercuri sa bata inimioarele.Daca reuseste sa ajunga aici,ar fi salvat.Sunt tare mahnita:((Nici nu am reusit sa ma bucur de momentul acesta:(Chiar mi-i doresc pe amandoi.Ati mai auzit de o asemenea situatie si sa se finalizeze cu succes?Of...Imi dau cu ulei de la sf Nectarie pe burtica si ma rog .Eu totusi sper intr-o minune.

Referitor la progesteron a spus sa marim doza de utrogestan si modalitatea de administrare.Cica sa iau 3 oral ,pe langa cele 6 vaginale(2dim/2pranz/2seara).Eu nu iau oral deoarece am incercat si varianta aceasta si nu m-am simtit bine.Asadar,ieri deja am actionat in consecinta Si am facut Lentogestul.Deci in locul utrogestanului oral.Are 345 mg/2ml.Voi ce parere aveti?cum sa-l fac?La 2,3 sau 4 zile?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina, deocamdată nu ai mutații de trombofilie. In ce priveste embrioadoptia, este optiunea voastră. Nu vor cei de la Reprofit, încearcă la altii. Dar dr. Hana are dreptate. Din punct de vedere medical si deontologic, etic, nu poti lasa un pacient disperat sa faca ce vrea. Trebuie sa-l consiliezi si sa ii spui varianta buna. Tu acum esti disperată, vrei copii cu orice pret. Din dr este cel care va trebui sa-ti arate ce e mai bine pentru tine. Normal ar fi bine s-o asculti. copilul vă fi al tau pe viața.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...