Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 101


Recommended Posts

Depinde ce concentratie are progesteronul.

Agolutin-ul de la cehi are 60mg - se face zilnic!!!

Daca este mai mare, se calculeaza sa fie cam 60-80 mg pe zi

 

---------

Am vazut ca faci Lentogest de 345 mg - ar cam fi unul la 4 zile (sau 1/2 la doua zile)

Ai facut transferul pe ciclu natural sau cu estrogeni? Daca nu ai corp galben ai merge chiar si mai mult ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc bombi,ai inteles ideea:)

Am vrut sa fac o doza soc apoi sa scad usor usor.Am zis ca nu e ok deodata la 4 zile asadar,las la 2 zile apoi la 3...si chiar 4 daca se stabilizeaza.In functie de rezultatul analizelor.

Eu sunt in situatia asta ceva de genul "tarla fara caini" ,dr meu nu vrea injectabil nici mort.Ma zapaceste cu inghititul lui de utrogestan pe care nu il iau,ma simt groaznic.Asa ca incerc sa aflu Si eu varianta optima de ici colo.

Am facut pe ciclu natural.Iau acum doar in cycloproginova si da,am avut corp galben atunci.Folosesc trecutul deoarece chiar nu stiu cat dureaza corpul asta galben.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare răspundem diferit la tratament. De aceea era bine daca ai mers la 2 pe saptamana, sa rămâi asa chiar daca scadea un pic progestetonul. 1 unitate nu era o scădere mare. Acum mai mergi putin cum esti acum si scazi peste o saptamana. Si muta treptat. Fa la alte ore astfel încât sa decalezi si sa ajungi treptat la 2 zile

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FloreaMaria multumesc de raspuns.

 

Eu am de doua zile si inca nu am inceput progesteronul.Ma gandesc ca o fi de la Diphereline sau anticonceptionale.

Nu am anticoagulante sau antiagregante plachetare in schema dar azi am luat totusi o aspirina de 100 mg si stau pe ganduri daca sa fac o fraxi de 0.3ml.

Voi ce spuneti?

Scuze ca va bat la cap, insa am scris clinicii azi dar mi s-a intors mesajul, Cristina e plecata .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia [flo2]  [flo2]  [flo2]  Felicitari!!!! sa iti traiasca minunea. Sa fie un bebe mancacios si sa va bucure fiecare clipa a vietii de acum inainte [fiesta]  [artif]

Raish - Bafta multa cu dosarul! Sa dea Dzeu ca toate planurile pe care ti le-ai propus sa ti se indeplineasca cat mai curand [pk]  [flo2]

Iona si Pink - ma bucur tare mult pentru voi [flor] .

Stie cineva ceva de Ginecologica? A facut punctia ieri? Eu am citit mai pe sarite si poate mi-a scapat ceva.

 

Noi suntem bine. Burta a inceput sa se vada si la mine in sfarsit, bebelina se misca deja cu program, dimineata , pranz si mai ales seara. E un sentiment care va doresc sa il experimentati cat mai curand si sa ajungem toate sa ne strangem in brate minunile lui Dzeu

Luni facem morfo de trim II. Am mult mai putine emotii ca la prima morfo dar tot am [batcap] Doamne Ajuta sa fie totul bine!

 

Citeam partea cu daca am spus celor din jurul meu ca am facut cu donate si raspunsul meu este ca da. La toata lumea, mai apropiata sau mai indepartata.Eu anul asta fac 40 de ani. Cand eram mai tinerica, adolescenta bla bla, conta foarte mult parerea celor din jur despre mine, nu vroiam sa deranjez pe nimeni , sa ies din tipare sa...ma intelegeti voi...chestii din astea, doar traim in Romania si ce ne mai place sa ne uitam la altii si sa nu ne mai vedem pe noi. Nu imi expuneam viata privata, framantarile ei sau mai stiu eu. Ceea ce se stia erau numai lucrurile studiate ca nu sunt "wow" ( nu am gasit alt cuvant)pntru nimeni. Insa viata m-a facut sa imi dau seama ca nici familia, chiar si cei mai apropiati, nici prieteni, nu mai vorbesc de colegi sau pur si simplu simpli cunoscuti nu ar trebui sa ma intereseze ce parere au. Putin imi pasa de cine ma judeca. Cine o face chiar ii rog sa faca pasi din viata mea, nu am nevoie si nu ma interseaza cum ma percep. O Doamne si e asa de bine sa fii...cum spun eu "nesimtitoare". A sau mi se mai spune superficiala Dar nimeni si nimic nu ma mai atinge, poate de aici si aceasta superficialitate a mea [:)]

Tot ce mi s-a intamplat pana acum in viata, Dzeu stiu ca mi le-a dat ca pe o lectie si pentru ceea ce este viata mea mea acum sunt multumita si implinita 

Hai ca m-am intins ca o pleasca [batcap]  

Fete dragi [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...