Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 593
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iona, eu am avut un Doppler, dar nu Angelsound, ca era prea comercial. Eu mi-am luat unul mai medical. Însă de pe la 10 sapt am găsit ritmul cardiac. Recomand la toată lumea sa își ia, dacă este ca mine, paranoica. M-a ajutat mai ales la sfârșitul sarcinii, când am avut probleme și trebuia sa monitorizez ca bebe trăiește.

Da, se aude pe burta la eco și se vede, mai ales ca ești slaba. Eu sunt mare și cu sunculita multa pe burta și s-a văzut la 7 sapt și 2 zile. Însă sa fie ecograf bun, nu porcărie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am o rugaminte mare la voi. Mi-am convins cea mai buna prietena sa faca Fiv la Reprofit cu ovo donate si la sfarsitul lui mai trebuie sa fie la clinica, face cu embrioni donati, dr M i-a acceptat asta fara ca in prealabil sa faca cu fresh. Problema ei este ca trebuie sa mearga cu avionul si implicit cu acel autocar din Viena la Brno. 

 

Eu nu pot sa o indrum pentru ca am fost doar cu masina personala cu sotul meu, implicarea mea legata de traseu fiind zero. 

 

Ea este din Targoviste si va lua avionul din Bucuresti, dar in continuare nu stie ce sa faca cand ajunge in Viena si trebuie sa mearga spre Brno. Eu habar n-am, au mai scris Fetele pe forum, dar nu m-a interesat si nu mi-am notat si nici nu stiu la ce capitol. Sincer as vrea sa o ajut pentru ca va pleca singura, de fapt va fi o mama singurica. 

 

va multumesc mult [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sa nu aruncati cu pietre in mine, am citit postarea lui Daisy de pe prima pagina dar nu prea am inteles. Prietena mea nu stie data exacta a ciclului si nu stie cand sa faca rezervarea pentru avion si pentru autocar, plus ca eu nu am inteles pentru autocar se rezerva dus-intors din star? dupa ce coboara din avion, unde trebuie sa mearga ca sa ia autocarul si cu ce se deplaseaza? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, autocarul sore Brno, din Vienna, se ia de la iesirea din aeroport.

Dar trebuie sa.si faca rezervare online pe studentagency.

 

Parca pe prima pagina au pus fetele un link; facusem mai demult o simulate, cu pasii care tb urmati pentru rezervare online a biletelor de autocar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, poate sa.si faca rezervare numai pt dus, pentru intoarcerea in tara poate sa faca din Brno.

 

Nu tb sa.si faca griji ca nu nimereste statia de Autocar, trebuie sa urmeze semnele de Exit, din aeroport si de acolo va fi usor.

 

Cred ca nu s.au pastrat pozele, ca facusem print screen cu pasii care tb urmati pentru rezervarea online.

 

Poate mai au fetele pozele, din pacate eu nu le mai am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, pentru autobuzul de Brno, trebuie facuta rezervare online, chiar si din aeroport, daca nu a facut dinainte. La aeroportul din Viena nu se pot cumpara bilete. Adresa agentiei este aceasta: https://www.studentagency.eu/en/ . Isi face cont si apoi completeaza rubricile. Face plata cu cardul si trage la xerox mailul venit din partea agentiei. Daca face din aeroport, va trebui sa arate pe telefon mailul venit din partea agentiei. Sa fie atenta la rezervare. Daca nu primeste mail de confirmare, va trebui sa faca o noua rezervare. Sa fie atenta la completarea rezervarii si la raspunsul din partea site-ului. (eu am facut rezervare si dupa ce mi-au retras banii de pe card a aparut un mesaj ca a aparut o eroare.Daca am vazut ca mi-au retras banii, nu am mai verificat si la autocar nu apaream. Asa ca am pierdut 2 autocare si am ajus pe la 10 noaptea. Banii i-am recuperat ulterior). Deci, completeaza campurile aparute si apoi cu ticketul xeroxat se prezinta la autocar. Autocarul se ia din fata aeroportului, poarta sosiri, cand iesi imediat in partea dreapta. In fata aeroportului sunt autocare si o sa vada firma. o va recunoaste deoarece pe site sunt si poze cu autocarele. Cand ia bilet sa pastreze o marja de timp intre sositul avionului si plecare autocar pentru ca avioanele pot intarzia si masina nu asteapta. La Brno, cumpara bilet de intoarcere de la casa de bilete, din statie. Este usor de ajuns si il va lua cand stie ca se inttoarce. Poate lua bilet si dus-intors daca stie cat va sta si cand se va intoarce. Oricum, daca face cu embrioni donati, procedura dureaza putin, trebuie sa fie acolo cu o zi inainte ca sa fie sigura ca ajunge si apoi poate pleca imediat dupa procedura daca vrea. Autocarele sunt la 2 ore distanta parca. si avioane gaseste. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...