Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 101


Recommended Posts

Fetelor,legat de calciu in timpul sarcinii...edificati-ma va rog,deoarece chiar nu mai inteleg nimic.Si anume....am inteleg ca in timpul sarcinii calciul ar da contractii.Ok,pana aici am inteles.

Insa,ni se spune sa luam vitamine prenatale...DAR,ele contin calciu...care e logica?Si chiar avem nevoie de calciu in sarcina,mai ales ca,Clexanul il absoarbe zdravan.

Voi cum ati scos-o la capat?

Paste fericit tuturor va doresc!Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Adevarat a Inviat!

    Iona cum ai zis si tu calciul poate da contractii,dar nu e contraindicat.Fetele pe FertilityFriends la o doza de 0,4anticoagulant si 20mg de prednison(sper sa nu gresesc cu doza de prednison) suplimentau calciu cu 500mg/zi la indicatia medicilor lor...deci nu o fii gresit.Dozele care sunt in prenatale de Ca nu sunt mari si daca ti-e frica sa suplimentezi poti completa din alimentatie(daca nu suporti lactatele Ca se mai gaseste si-n alte alimente),dar ca sa se "lipeasca" in organism ai nevoie de vit D3 si aceasta la randul ei are nevoie de Magneziu(care presupun ca oricum il ei).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Eu sunt noua aici! Am mai scris pe FIV cu dr Albu, am 2 incercari de fertilizare in vitro ratate. Dupa ultima procedura, dr Albu mi-a recomandat donatoare insa ma simt datoare fata de mine sa mai incerc o data cu ovo proprii fiindca raspunsul la tratamentul de stimulare a fost f diferit la cele 2 incercari: prima data am raspuns bine obtinand 8 ovocite mature iar la cea de-a 2-a stimulare : un ovocit, distanta intre cele 2 stimulari fiind de 6 luni. Mi-e greu sa cred ca mi s-au epuizat rezervele ovariene in 6 luni....

Ne-am orientat spre o clinica din afara, o clinica unde se practica insa si FIV cu ovocite donate pt a ne familiariza cu personalul si mediul ca in cazul in care nu va fi cu noroc nici de data asta cu materialul nostru genetic sa putem opta pt varianta cu ovo donate. Am ales Praga Medica din Cehia...nu stiu daca e cea mai buna alegere dar au raspuns prompt, ne-au programat repede, au preturi ok si au review-uri bune, atat cat am putut gasi pe net...Avem prima consultatie pe 6 mai.

Daca are cineva experienta cu aceasta clinica, i-as fi recunoscatoare sa ne impartaseasca parerile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...