Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv cu ovocite donate 101


Recommended Posts

The Pink multumesc pentru sfat.Mi-e teama sa transfer doi buni ca nu cumva sa nu reuseasca si la dezghetare al treilea sa nu supravietuiasca.Medicul am inteles ca te lasa sa decizi..dar macar parerea lui ca specialtist s-o spuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Procedura în sine nu este mai dureroasa decât recoltarea unui PapaNicolau.îți pune speculul, apoi îți arată pe un monitor blastocystii și apoi iti introduce în uter sonda cu ei, sub ghidaj ecografic abdominal. Vei rămâne intinsa 15 min sau cat îți curge pev cu Intralipid daca ai în schema.

Poti manca în dimimeata aia, lua pastilutele, baie, etc. Progesteronul este bine sa îl introduci, inainte de procedura, la min 2-3 ore distanta de aceasta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna scumpelor!

Am primit analizele hormonale si arata cam asa:

TSH 1.7 mIU/L

T4 liber 12.7 pg/mL

LH 6.4 IU/L

FSH 6.4 mIU/ml

Prolactina 34.8 (limite 4.8-23.3). Sa fie de la estrogeni? Data trecuta era chiar micuta...

Macroprolactina 12%

Progesteron 0.9

Estradiol 36.4

DHEAS 377 de la 1278...a scazut spectaculos fara sa ii fac nimic (limite 60.9-337.0)

Factor adrogenic 0.4 ng/mL (0.4-4.1)

Testosteron 0.359 (0.084-0.481) si asta a crescut, oare de ce?

AMH 1.11, a scazut de la 2.69

 

Oare prog sa fie marisor din cauza ca am facut analizele luni dimineata, iar menstra a venit duminica dupa amiaza? Oricum mai repet in z 13 si inainte de transfer...sper sa mai scada, desi, ciudat, au inceput sa ma doara sanii de ieri si sunt in z9. Vad eu vineri cat e progesteronul din nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Progesteronul trebuie sa fie minim in z1-2. Modificările hormonale sunt datorate tratamentului urmat, mai ales ca luna trecuta ai luat estrogen, medrol, aspenter, vitamine si ce ai mai luat. La estrogenul băgat, eu zic ca-s irelevante analizele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...