Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am observat si eu: in tarile vest europene in drumetii pe munte vezi oameni corect echipati, cu haine de drumetie, pantaloni si tricouri speciale, bocanci, bete de tracking samd. Daca te duci pe trasee in Romania sau in pesteri vezi oameni in cele mai bizare costumatii, inclusiv fusta, poseta si pantofi cu toc am vazut eu in Cheile Turzii in 2014, plus o doamna care se accidentase, sangera la cap si purta sandale de oras. Blugii, treningul si adidasii " de sala" sau de oras sunt printre cele aproape OK :) comparativ cu cei care viziteaza pesteri in slapi. Bun, astia sunt curajosii care se aventureaza pe trasee fara echipament.

 

 

Exista si alta categorie, a celor care merg la munte dar nu ajung pe niciun traseu, se opresc in restaurante si la tarabe, mereu cu cheia de la masina in mana, de parca vor sa se asigure ca nu sunt departe de mijlocul lor de baza de locomotie la munte. Astia se echipeaza in trening cand pleaca de acasa, eventual si cu o vesta matlasata pe deasupra, considerand ca asta e echipament de munte. Tot astia sunt cei care poarta trening si la supermarket, in parc cu copilul, in avion, etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cum vine primavara poti vedea multa lume in trening in oras (adica nu in drum spre sala), prin supermarketuri, femeile cu poseta pe umar. Bineintes toti sunt in pantofi sport. Si pe mine ma fascineaza, eu fiind din categoria care considera ca treningul si pantofii sport sunt pentru sala sau stadion. Dar am multe cunostinte care ma declara snoaba daca spun asa ceva.

Evident, motivul trebuie sa fie comoditatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand sunt in vacanta - pe drumuri - sunt mai tot timpul in pantofi de sport si imbracata ca pentru sport. E cel mai practic.

 

Apropo - cum a fost la Bran?

Exista multe alte haine care sint practice si lejere.

Mie nu imi place deloc pe strada, un pic de respect pentru sine.

Soacra mea si in casa statea imbracata frumos, si incerc si eu - practic, dar frumos.....nu cu haine patate sau rupte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  deci daca ies in trening fara sa merg la sala sunt najpa  [:-)))]

n am observat posete la cele care poarta trening in viata de zi cu zi, am prietene profesoare de sport si ele sunt vesnic in trening, de exemplu, dar cu rucsac

in magazine cred ca merge lumea asa din comoditate

eu ies asa cu cainele si cu copila jos la bloc sau in parc, fara poseta  [soricel]

 

Ceea ce spune Lavi, o daaa, am observat si eu tinuta total aiurea, adica era mai ok un trening si incaltari sport de exemplu jos in salina, dar erau doamne pe tocuri, fuste sau in  rochite si slapi  [fri]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...