Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

 

Deci, despre ce vorbim?

Coca, daca tu zici ca ai inteles ce a vrut sa spuna AB poate ma lamuresti si pe mine.

Iti spun eu(de fapt a spus si mamica si miannda,insa nu stiu de ce s-a ignorat ce au spus),in momentul in care vezi zi de zi acelasi lucru,nu mai faci dieferenta.

 

Si eu inteleg ce a vrut sa spun ab...ins apentru asta trebuie sa vezi anumite lucruri doar 1-2 ori pe an.

 

Nu trebuie luat ca si critica,nu trebuie luat personal,asta este o realitate,indiferent ca ne place sua nu.

 

Viviana,ai pus foarte bine  puntul pe i cu bermudele de inot si cele de plimbat pe strada.Clar ca daca innoti cu alea de strada,te roade pe ici pe colo!!! [:D]

 

edit Este exact acelasi tip de constatare facuta atunci cind calatoresti pentru proma oara in Italia de ex.si spui ca italiencele sunt urite,sau in geramania si spui ca nemtoaicele sunt lalii si nu stiu sa se imbrace,sua in Anglia si spui ca engelzoaicele sunt grase si urite.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda, sa vezi, la inceput am vrut sa ripostez la ce a spus AB.

 

Apoi m-am mai gandit.

 

Este stiut ca un anumit cod vestimentar ne da indicii referitoare la clasa sociala, la statut, profesie, la locul de unde vine cineva sau spre care se indreapta.

 

La asta se mai adauga si cum anume porti  imbracamintea respectiva, gestica, mimica, accesoriile intr-un cuvant tinuta-atitudinea.

 

M-am obisnuit sa nu mai dau atentie acestor chestiuni din simplul motiv ca nu ma mai intereseaza. Mi-as dori ca toti sa se poarte cu o minima eleganta dar nu se poate sa blamezi pe cineva ca nu a fost invatat si ca are gusturi execrabile.

 

Dar da, te poti mira si eventual critica asa cu regret

=====

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic pt Aqai: https://www.jaked.ro/pages/ghid-marimi  - copilul meu are 18 pt ca e cel mai mic nr competitional. La el intra cat de cat ok ca e tantar, dar la cei mai dezvoltati doar pudrati bine cu talc, ca bblusii reusesc sa traga costumele. Si e o tehnica cu rasucitul partii cu banda lipicioasa. Cand i-am luat 'izmenele" de la jaked un nene a fost f dragut si mi-a facut un adevarat instructaj cum sa trag izmenele pe copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, sa vezi, la inceput am vrut sa ripostez la ce a spus AB.

 

Apoi m-am mai gandit.

 

Este stiut ca un anumit cod vestimentar ne da indicii referitoare la clasa sociala, la statut, profesie, la locul de unde vine cineva sau spre care se indreapta.

 

La asta se mai adauga si cum anume porti  imbracamintea respectiva, gestica, mimica, accesoriile intr-un cuvant tinuta-atitudinea.

 

M-am obisnuit sa nu mai dau atentie acestor chestiuni din simplul motiv ca nu ma mai intereseaza. Mi-as dori ca toti sa se poarte cu o minima eleganta dar nu se poate sa blamezi pe cineva ca nu a fost invatat si ca are gusturi execrabile.

 

Dar da, te poti mira si eventual critica asa cu regret

=====

 

 

absolut gresit. sau corect in roimania. vezi, si eu gandeam asa pana am apucat sa vad aici in satul meu ca haina nu face pe om.

 

intr-o zi cand husbandul m-a adus la munca - era vineri, deci ziua in care nu ne batem capul deloc cu hainele, ne-am intalnit cu dna presedinta.

 

cand m-a intrebat cine e si i-am raspuns, a replicat "am crezut ca e femeia de serviciu".

 

e o diferenta de la cer la pamant intre ce asumam noi, in romania, ca denota statutul si practic ce se intampla in fiecare cultura. de la atitudine, la imbracaminte care foarte simpla (drept, nu fistichie, fistichie e la white trash), dar am ajuns sa inteleg ca poti merge in trening rablagit la magazin ca ai ramas fara paine chiar daca esti doamna doctor care face 300 k pe an.

 

 

EDIT: si in ro cunosc persoane "cu statut" pensionate. ma gandesc la cineva anume care si-a luat casa cu gradina mare si face agricultura. si poarta trening. din ala cu dungi si borseta. fara sclipici ce-i drept.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, sa vezi, la inceput am vrut sa ripostez la ce a spus AB.

 

Adevarul e ca a stirnit multe orgolii subiectul asta [:D],ca de fiecare data cind se face cite o referire la adresa connationalilor,de catre cindeva stabilit peste hotare.

 

Doar ca sunt niste constatari ...si atit.

 

Ma tot tin sa scriu de stresul cu prosopul...pai apa de pe corp se tamponeaza usor nu te stergi de parca esti in baia proprie ,prin fiecare orificiu si suprafata. [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic pt Aqai: https://www.jaked.ro/pages/ghid-marimi  - copilul meu are 18 pt ca e cel mai mic nr competitional. La el intra cat de cat ok ca e tantar, dar la cei mai dezvoltati doar pudrati bine cu talc, ca bblusii reusesc sa traga costumele. Si e o tehnica cu rasucitul partii cu banda lipicioasa. Cand i-am luat 'izmenele" de la jaked un nene a fost f dragut si mi-a facut un adevarat instructaj cum sa trag izmenele pe copil.

 

 

interesant. nu mi se deschide linkul tau. 

 

ai mei parca nu au chestii lipicioase. 

 

sunt in genul asta:

 

http://www.triboutique.ca/Speedo-Rapid-Splice-Swim-Jammer-p/speedo_rapidsplice.htm?1=1&CartID=0

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu cred ca in Romania (de fapt sunt sigura) la o piscina obisnuita, de agrement, ai voie sa vii cum doresti (bine mai putin costum nud). E posibil sa fie unii tacaniti care sa impuna un "cod vestimentar" dar eu nu am dat peste ei deci n-as ridica fraza ta la rang de ce e voie in Ro sau nu. poate e vorba de bazinele unde se face antrenament la inot. Barbata-miu are abonament la mai multe astfel de cluburi si nu poarta decat "short de baie" Nautica. Sau e posibil sa faci o confuzie intre shortul de strada si shortul de baie.

 

Tocmai am iesit de la piscina. E voie cu orice. Si daca n-au transformat astia podul Basarab in vreo granita, inca-s in Ro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, daca as avea 300 k pe an, de ce as purta un trening rablagit, indifernt unde ar fi asta?

 

Pentru ca ai lucruri mai bune / interesante la care sa te gandesti. Sau ca nu-ti pasa. Sau ca nu iti place sa mergi la cumparaturi. Sau apreciezi mai mult comoditatea unei haine pe care o ai de ani buni. Sau esti prea ocupat. Sau ai o parere atat de buna despre tine incat nu iti mai cauti validarea intr-o haina nerablagita. Sunt mii de motive [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...