Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

 

 

Ma tot tin sa scriu de stresul cu prosopul...pai apa de pe corp se tamponeaza usor nu te stergi de parca esti in baia proprie ,prin fiecare orificiu si suprafata. [:D]

 

Dar remarca era referitoare la stersul cu prosopul pe cap (despre care se mentionase ca afiseaza o tunsoare scurta-scurta).

Si eu ma intreb de ce asta ar fi un big NO-NO.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Adevarul e ca a stirnit multe orgolii subiectul asta [:D],ca de fiecare data cind se face cite o referire la adresa connationalilor,de catre cindeva stabilit peste hotare. Doar ca sunt niste constatari ...si atit. Ma tot tin sa scriu de stresul cu prosopul...pai apa de pe corp se tamponeaza usor nu te stergi de parca esti in baia proprie ,prin fiecare orificiu si suprafata. [:D]

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Mai ramane sa reglementati si presiunea oportuna cu care te tamponezi  [:-)))]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu frate cum sunt altii, la noi sau pe alte meleaguri, insa eu nu ies din casa nepieptanata, cu hainele sifonate sau in tinuta neglijenta. pana si la gunoi daca ma duc (e pe palierul blocului, deci fac doar cativa pasi din casa pana la ghena) ma asigur ca nu sunt cu parul valvoi, sa nu ma rusinez daca ma intalnesc din intamplare cu vreun vecin sau vecina.

rareori ies din casa nefardata, macar un luciu de buze si tot imi dau, chiar daca ma duc pana la magazinul de la coltul blocului, sa iau paine, de exemplu.

in trening n-am fost niciodata, dar niciodata la cumparaturi, la mall. il purtam uneori, doar cand ieseam cu fii-mea in parculetul/locul de joaca de langa bloc, atunci cand avea 2-3 ani (cam asa ceva). si asta pentru ca mai toate mamicile din parc erau in aceeasi tinuta, as fi facut nota discordanta sa apar mai ferchezuita decat ele. cum s-ar zice, m-am adaptat mediului inconjurator. plus ca imi asigura comoditate si libertate de miscare, stand dupa fundul piticei mele, ajutand-o sa se dea in leagan sau tobogan.

unicul meu trening, cel despre care vorbeam mai sus, are venerabila varsta de 8 ani, nu l-am mai purtat de vreo 5-6 ani, cu exceptia unui week-end la munte, acum o saptamana, si l-am purtat doar in camera de hotel, nu m-am afisat cu el in exteriorul camerei.

asa ca eu vad treningul fie ca o costumatie pentru activitati sportive, indoor sau outdoor (inclusiv mersul in parc cu copilul), fie de stat prin casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, daca as avea 300 k pe an, de ce as purta un trening rablagit, indifernt unde ar fi asta?

 

 

pentru ca hainele chiar nu sunt asa prioritate aici cum sunt in europa de ex.

 

lumea se imbraca foarte, foarte simplu. si nu isi bate capul sa se schimbe cu 10 tinute diferitept 10 momente diferite ale zilei.

 

la mine in sat, repet. la orasul mare o fi altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu frate cum sunt altii, la noi sau pe alte meleaguri, insa eu nu ies din casa nepieptanata, cu hainele sifonate sau in tinuta neglijenta. pana si la gunoi daca ma duc (e pe palierul blocului, deci fac doar cativa pasi din casa pana la ghena) ma asigur ca nu sunt cu parul valvoi, sa nu ma rusinez daca ma intalnesc din intamplare cu vreun vecin sau vecina.

rareori ies din casa nefardata, macar un luciu de buze si tot imi dau, chiar daca ma duc pana la magazinul de la coltul blocului, sa iau paine, de exemplu.

 

 

 

ei, in conditiile astea, dupa standardele canadiene, ai prea mult timp liber :)))))

 

acu' la clasa noastra sociala medie, o mama care munceste are copii de scoala, un animal de casa, o casa cu curte si mai vrea si sa mearga la gym sau sa faca activitate afara (plimbari, bicicleta etc)

 

NU are timp de toate briz-brizuri - le astea. doar daca te culci la 11 si te trezesti la 5. si atunci iti pui intrebarea daca merita asa mult.

 

si in timp te obisnuiesti sa iesi si in pantalonii de sport (ca o fi tening sau yoga outfit) si nefardata si cu bed head si sa depui copiii la piscina la 8 dimineatza duminica.

 

si sa nu te miri cand toti parintii arata cam la fel ca tine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai e corect pentru ca eu vorbesc din punctul de vedere al culturii europene, de pe meleagurile romanesti

 

America e altfel.

 

California e altfel.   Boston sau New York altfel. Cand cei de acolo vin in California raman la fel de mirati.

 

 

asa e, culturile sunt diferite. dar asta nu inseamna ca tre' sa dam cu noroi in romanii lipsiti de stil sau care nu isi permit trening de firma sau se sterg cu prosopul.

 

sau ca unii is mai buni decat altii pentru ca au alte preocupari sau alte gusturi.

 

si recunosc ca si eu sunt vinovata de "diferente culturale" da' nu mi-a luat asa de mult sa ma prind ca lumea e mare si diversa si ca incapem cu totii in supermarket.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Mai ramane sa reglementati si presiunea oportuna cu care te tamponezi  [:-)))]

Hmmm...eu nu reglementez nimic,insa trebuie sa recunosc ca am vazut pe litoralul romanesc ,ceva indivizi ce puneau presiune mare pe tamponatul intre picioare,sub brat sau stersul ala cu foc al pletei. [:D] Sau ma rog ,al cheliei...cum vreti voi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca hainele chiar nu sunt asa prioritate aici cum sunt in europa de ex.

 

 

Mai, nu critic...doar mi se pare aiurea.

Pentru ca atunci ar fi normal sa mergi cu treningul rablagit in orice situatie (ca n-ai timp, chef, etc- cum zicea rall), ca oricum nimanui nu-i pasa- si asta n-o mai cred.

Apoi, daca tot ti se rupe cum te imbraci, inseamna ca la fel ti se unde locuiesti, ce conduci si chiar ce mananci, ca timp oricum inteleg ca n-ai de mers la cumparaturi.

Inteleg sa difere modele, tinute ca sunt ceva diferente la cultura...dar sa ma imbrac in trening jerpelit, desi as avea bani sa-mi cumpar unul tot comod (ca doar nu doar jerpeliturile sunt musai comode) dar mai decent la aspect, asta nu mi se pare chiar ok.

Dar daca toti umbla in jurul meu jerpeliti, probabil ca-mi trece si mie si ma adaptez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...