Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

sau ca unii is mai buni decat altii pentru ca au alte preocupari sau alte gusturi.

 

 

Am mai spus, cel putin la romani, anumite tinute (ca cele dezavuate aici) sunt purtate in exclusivitate de o anumita categorie de oameni.

Nu stiu daca-s mai buni sau mai rai, nici gusturile nu se discuta, dar cu siguranta daca-i vezi arareori gresesti provenienta, in special cea sociala.

Inteleg ca e la fel si prin alte parti, daca e sa ma iau dupa tocurile mexinacelor pomenite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, nu critic...doar mi se pare aiurea.

Pentru ca atunci ar fi normal sa mergi cu treningul rablagit in orice situatie (ca n-ai timp, chef, etc- cum zicea rall), ca oricum nimanui nu-i pasa- si asta n-o mai cred.

Apoi, daca tot ti se rupe cum te imbraci, inseamna ca la fel ti se unde locuiesti, ce conduci si chiar ce mananci, ca timp oricum inteleg ca n-ai de mers la cumparaturi.

Inteleg sa difere modele, tinute ca sunt ceva diferente la cultura...dar sa ma imbrac in trening jerpelit, desi as avea bani sa-mi cumpar unul tot comod (ca doar nu doar jerpeliturile sunt musai comode) dar mai decent la aspect, asta nu mi se pare chiar ok.

Dar daca toti umbla in jurul meu jerpeliti, probabil ca-mi trece si mie si ma adaptez.

 

 

n-am zis nimic de critica, iti explicam doar cum vad alti oameni liucrurile.

 

uite, eu acum ma chinui foarte tare cu blana lui miss berry. sa nu vad un fir de ea pe jos sau pe haine. toti colegii posesori de caini de la munca rad de mine ca "o sa ma obisnuiesc"

 

pai mie mi se ridica parul meu in cap cand vad par de caine pe hainele oamenilor. sau in masina. sau pe canapea. n-as uporta in veci.

 

dar ei s-au obisnuit asa si nu pare neobisnuit. acu, cum ar fi sa comentez ceva? fiecare cu ale lui. ei zen cu parul de caine pe ei, eu freaked out cu cate un aspirator in fiecare camera si role cu lipici la fiecare colt si in fiecare sertar.

 

si nu, nu se extinde si la ti se rupe unde conduci si ce casa ai... desi si aici sunt diferente.

 

nu mai stii si buflea ce se mira de masinile canadienilor, ca nu-s ultimul racnet? pai nu, ca in canada sunt scumpe. toate cele. si atunci masina tre' sa aiba 4 roti sa fie safe si sa consume benzina putina. astea is criteriile in majoritate, nu cat de fancy is masinile.

 

(desi vad ca de cand au super oferte la leasing, s-a schimbat trendul)

 

casele sunt importante. bucatariile in case sunt importante. eu dau 100 $ pe rochia de firma si stau cu bucataria de ikea, colega mea canadiana alba poarta fusta de $ 15 de la nu stiu care retailer si da 40-50 k sa-si renoveze bucataria.

 

eu n-as plati in vecii vecilor atatia bani pe o bucatarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce logica are sa stai rupt in cur si sa ai bucatarie de 40-50 k? Strici naiba peisajul... [:)]

Cu masinile inteleg, ai macar o motivatie sa nu te arunci la bani (desi te arunci la bucatarie...ma rog...)

Dar totusi...d-na dr merge in trening jerpelit la job? Ca asta n-o cred. Si daca nu...de ce? O obliga cineva? se rusineaza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...eu nu reglementez nimic,insa trebuie sa recunosc ca am vazut pe litoralul romanesc ,ceva indivizi ce puneau presiune mare pe tamponatul intre picioare,sub brat sau stersul ala cu foc al pletei. [:D] Sau ma rog ,al cheliei...cum vreti voi.

 

Zau daca ma uit ce face lumea pe plaja atata timp cat nu ma deranjeaza direct. Sa nu faca zgomot prea mare sau sa improaste cu apa, nisip... d-astea.

Ce-I drept nici pe litoralul romanesc n-am mai fost de multa vreme dar sincer n-am vazut pe alte meleaguri pe unde-mi fac vacanta de vara lumea stergandu-se altfel cu prosopul decat imi amintesc eu ca se face in Romania.

Dar cum spuneam nici mare atentie nu dau celorlalti oameni de pe plaja, eu in general citesc linistita pe sezlong atunci cand nu sunt in apa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce logica are sa stai rupt in cur si sa ai bucatarie de 40-50 k? Strici naiba peisajul... [:)]

Cu masinile inteleg, ai macar o motivatie sa nu te arunci la bani (desi te arunci la bucatarie...ma rog...)

Dar totusi...d-na dr merge in trening jerpelit la job? Ca asta n-o cred. Si daca nu...de ce? O obliga cineva? se rusineaza?

 

 

n-am zis la job, am zis la supermarket, si cand zic trening jerpelit, ma refer la pantalono si bluza de bumbac de trening, mai vechi asa. nu rupte. 

 

la job dna doctor are niste pantaloni de cele mai multe ori negri comuni si un pullover. pantofi comozi comozi.

 

dna presedinta ieri avea niste pantaloni nici stramti nici largi, o bluza cu un cardingan pe care eu nu l-as purta si cizme de cauciuc cu sosete intoarse peste.

 

nu avea meetinguri in afara campusului.

 

cand se intalneste cu oficiali, jones new york. elegant simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am zis la job, am zis la supermarket, si cand zic trening jerpelit, ma refer la pantalono si bluza de bumbac de trening, mai vechi asa. nu rupte. 

 

la job dna doctor are niste pantaloni de cele mai multe ori negri comuni si un pullover. pantofi comozi comozi.

 

dna presedinta ieri avea niste pantaloni nici stramti nici largi, o bluza cu un cardingan pe care eu nu l-as purta si cizme de cauciuc cu sosete intoarse peste.

 

nu avea meetinguri in afara campusului.

 

cand se intalneste cu oficiali, jones new york. elegant simplu.

 

Da, dar nu avea pantofi sclipiciosi asortati cu un trening, ci haine modeste, care nu atrag atentia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar felul in care se sterg cu prosopul... stearga-se sanatosi, fiecare in stilul propriu.

E ultima interventie pe tema asta...dar chiar nu ti s-a intimplat ca stersul asta cu foc [:D] sa fie insotit de zgomote si anumite particularitati?

 

Adica chiar nu cred ca doar citeva persoane (ce au semnalizat la subiect)au vazut/s-au confruntat cu asta.Cred ca e atit d ecomun gestul ,incit nu se mai vede.Ca si cu treningul. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...