Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

absolut gresit. sau corect in roimania. vezi, si eu gandeam asa pana am apucat sa vad aici in satul meu ca haina nu face pe om.

 

intr-o zi cand husbandul m-a adus la munca - era vineri, deci ziua in care nu ne batem capul deloc cu hainele, ne-am intalnit cu dna presedinta.

 

cand m-a intrebat cine e si i-am raspuns, a replicat "am crezut ca e femeia de serviciu".

 

e o diferenta de la cer la pamant intre ce asumam noi, in romania, ca denota statutul si practic ce se intampla in fiecare cultura. de la atitudine, la imbracaminte care foarte simpla (drept, nu fistichie, fistichie e la white trash), dar am ajuns sa inteleg ca poti merge in trening rablagit la magazin ca ai ramas fara paine chiar daca esti doamna doctor care face 300 k pe an.

 

 

EDIT: si in ro cunosc persoane "cu statut" pensionate. ma gandesc la cineva anume care si-a luat casa cu gradina mare si face agricultura. si poarta trening. din ala cu dungi si borseta. fara sclipici ce-i drept.

Sotul tau nu traieste si el in Canada?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, aveti dreptate 'haina nu face pe om' dar din punctul meu de vedere il caracterizeaza.

 

Si nu trebuie sa te imbraci scump, dar trecut prin fata oglinzii din cind in cind nu strica.

Si 5 minute sa te schimbi din hainele cu care ai facut sport sau stat in casa eu zic ca exista.

Sa tragi repede  o preche de blugi pe tine si o bluza nu dureaza mai mult de 5 minute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu frate cum sunt altii, la noi sau pe alte meleaguri, insa eu nu ies din casa nepieptanata, cu hainele sifonate sau in tinuta neglijenta. pana si la gunoi daca ma duc (e pe palierul blocului, deci fac doar cativa pasi din casa pana la ghena) ma asigur ca nu sunt cu parul valvoi, sa nu ma rusinez daca ma intalnesc din intamplare cu vreun vecin sau vecina.

rareori ies din casa nefardata, macar un luciu de buze si tot imi dau, chiar daca ma duc pana la magazinul de la coltul blocului, sa iau paine, de exemplu.

in trening n-am fost niciodata, dar niciodata la cumparaturi, la mall. il purtam uneori, doar cand ieseam cu fii-mea in parculetul/locul de joaca de langa bloc, atunci cand avea 2-3 ani (cam asa ceva). si asta pentru ca mai toate mamicile din parc erau in aceeasi tinuta, as fi facut nota discordanta sa apar mai ferchezuita decat ele. cum s-ar zice, m-am adaptat mediului inconjurator. plus ca imi asigura comoditate si libertate de miscare, stand dupa fundul piticei mele, ajutand-o sa se dea in leagan sau tobogan.

unicul meu trening, cel despre care vorbeam mai sus, are venerabila varsta de 8 ani, nu l-am mai purtat de vreo 5-6 ani, cu exceptia unui week-end la munte, acum o saptamana, si l-am purtat doar in camera de hotel, nu m-am afisat cu el in exteriorul camerei.

asa ca eu vad treningul fie ca o costumatie pentru activitati sportive, indoor sau outdoor (inclusiv mersul in parc cu copilul), fie de stat prin casa.

O doamna pe gustul meu  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In vestimentatia de acu regret cel mai mult ca femeile si.au pierdut din feminitate. Recunosc ca si eu asortez blugi la cate o bluzita de matase (pe fuga ). Femeia a deventit ori prea vulgara,sau deloc,fada.

 

Unde, unde? Ca la mine la serviciu sunt 90% femei si zau daca am vazut ca majoritatea sa se incadreze in vreuna din cele doua categorii pe care le-ai identificat tu: vulgar/fad. Vorbesc de un complex de cladiri de birouri cu cateva mii de angajati....zic ca am ceva "material de studiu".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...