Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu cred ca am inteles ce vrea initiatoarea sa discute si parerea mea e asa, exista doo feluri de trening-ari:

 

-aia ca si decupati din LAS FIERBINTI, cu treninguri de plastic si lant de aur la vedere, eventual cu pantofi cu toc, despre care este evident ca provin dintr-un mediu anume;

 

- aia care poarta trening normal, de bumbac, pentru ca e comod pentru parc, o cumparatura de cartier etc. ((aici ma incadrez si eu), oameni care de altfel sunt de prin toate tarile, nu numai din RO.

 

Am inteles bine?

 

Ce nu inteleg insa este de ce e politically correct sa iti puta totul despre tara ta, inclusiv natia ta cand te intalnesti cu ea prin afara tarii, insa sa te fereasca DD sa zici ceva despre alte natii, sau etnii sau...sau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sigur o problema exista de asemeni daca te simti amenintat atunci cand cei ce observa diferentele, o spun.

 

Personal, ma simt amenintata de putine lucruri in viata reala, de virtual nici nu pomennesc. [flo2]

 

Daaarr...nu pot sa nu observ, de ex,  ca romani de-ai nostri care pleaca la all-inclusive la turci, zic: nu mergem la hotelul ala ca e plin de romani [fal] , ca si cum ei ar fi japonezi.

 

Si asta e un mic exemplu, pe care cred ca toat lumea l-a auzit macar o data-n viata. [:D]

 

Si inca ceva, daca eu zic ca nemtoicele in majoritatea lor sunt ingalate si grase, cel putin dupa 35 de ani, pe cand romancele abia atunci incep sa infloreasca, nu se supara nimeni nu? Ca eu doar am observat dieferentele [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E un razboi inutil. Romancele sunt foarte frumoase sunt elegante le remarca atat romanii chiar obisnuiti fiind cu ele dar in egala masura cetatenii straini care atunci cand sunt intrebati ce le place din Romania raspund implacabil: "romancele, femei foarte frumoase si elegante". 

Desigur sunt subiectivi si ccea ce afirma mai toti se rezuma doar la experienta lor privata E drept ca seincapataneaza sa spuna toti la fel si sa nu tina cont de alte opinii scrise intr-un topic de pe DC?  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E un razboi inutil. Romancele sunt foarte frumoase sunt elegante le remarca atat romanii chiar obisnuiti fiind cu ele dar in egala masura cetatenii straini care atunci cand sunt intrebati ce le place din Romania raspund implacabil: "romancele, femei foarte frumoase si elegante". 

Desigur sunt subiectivi si ccea ce afirma mai toti se rezuma doar la experienta lor privata E drept ca seincapataneaza sa spuna toti la fel si sa nu tina cont de alte opinii scrise intr-un topic de pe DC?  [clo]

Hmmmm....... Si ieftine ca si berea - tot strainii spun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aku ca si pe o gluma la mine la companie circula gluma ca daca trimti un strain burlac in Ro si Rusia musai se insoara in primul an. daca e insurat ii ia 2 ani ca trebuie sa divorteze inainte de nevasta pe care a avut-o 15-20 de ani.

 

Si nu-mi ajung mainile sa numar cazurile cunoscute personal.  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca observi, nu inseamna ca iti pute .

Daca te faci ca nu observi insa sau daca chiar nu mai intelegi diferentele atunci da, s-ar putea sa fie o problema.

Sigur o problema exista de asemeni daca te simti amenintat atunci cand cei ce observa diferentele, o spun.

Am problema cu afirmatia asta.

De ce sa fie o problema?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...